Wolff přiznal, že vetoval kvalifikační experimenty v příštím roce. Chráním DNA, říká

Experiment s kvalifikací v příští sezóně nebude. Týmy ho zamítly. Toto Wolff potvrdil, že Mercedes byl jedním z těch, kteří byli proti.
Wolff přiznal, že vetoval kvalifikační experimenty v příštím roce. Chráním DNA, říká

Formule 1 plánovala, že v příští sezóně ve třech víkendech experimentálně určí pořadí na startu kvalifikační závod. Startovní rošt pro něj by se určil dle pořadí v šampionátu a to reverzním způsobem. Z první řady by tak letos startovali jezdci Williamsu, v poslední řadě by stál Bottas a za ním Hamilton.

Pro změny pravidel v příštím roce ale musí být v této fázi sezóně všechny týmy. V případě kvalifikačních experimentů byly proti dva týmy. Jedním z nich byl Mercedes.

„Udělal jsem to proto, že v F1 máme odpovědnost za zachování DNA,“ řekl Toto Wolff.

„Nebylo to kvůli zachování výhody, i když by to pro nás možná bylo dobré, protože při pohledu na současné kvalifikační tempo by Ferrari bylo za námi.  Hlasoval jsem proti, protože když se díváte na finále stovky na olympiádě, tak Usain Bolt nestartuje pět metrů dál, aby byl závod více vzrušující.“

Od roku 2021 se má změnit i rozhodovací proces formule 1

Od roku 2021 se má změnit i rozhodovací proces formule 1

Ross Brawn byl pochopitelně rozhodnutím zklamaný. „Myslel jsem, že to byla fascinující soutěž. Jezdci byli trochu nervózní, čemuž rozumím, ale my jsme jen žádali o příležitost pro tři závody, aby se vyzkoušel tento formát.“

„Pokud by to nefungovalo, tak bychom to vzdali, pokud by to fungovalo, tak by to bylo skvělé, a pokud něco mezi tím, tak bychom s tím mohli pracovat. Pomohlo by nám to vyvinout formát závodění. Je frustrující, že se to nepovedlo, ale bohužel, tohle je klasický problém formule 1.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Villeneuve kritizuje Verstappena. Dal podle něj špatný příklad
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00