Wolff přirovnal možnost návratu k loňským pneumatikám k balastu

Mnoho týmů se trápí s letošními pneumatikami, které nedokáží dostat a hlavně udržet v provozním okně. Toto Wolff si myslí, že návrat k loňským pneumatikám by byl špatnou volbou.
Wolff přirovnal možnost návratu k loňským pneumatikám k balastu

V poslední době se objevily úvahy, že by se F1 mohla vrátit k loňským pneumatikám. Pirelli však uvedlo, že by to nebylo tak jednoduché, protože letošní auta jsou jiná než loňská.

Pro změnu by musely být vážné důvody z hlediska bezpečnosti, nebo by muselo být pro nejméně sedm týmů. V současné době je v podstatě vyloučeno, že by došlo ke změně.

„Myslím, že je logické, že ti, kteří mají pocit, že pneumatice správně neporozuměli, se pokusí vyvolat změnu pneumatik,“ řekl Wolff, kterého cituje Crash.net.

„Můj přístup sportovce je takový, že si nemyslím, že by F1 měla měnit pravidla proto, že někteří odvedli lepší práci než ostatní. Nemyslím to arogantně – právě naopak. Je to však nemilosrdný špičkový sport.“

Návrat k loňským pneumatikám není jednoduchý. Ať upraví svá auta, říká Pirelli

Návrat k loňským pneumatikám není jednoduchý. Ať upraví svá auta, říká Pirelli

„V průběhu zimy jsme se hodně snažili, abychom přišli na kloub našim problémům s nastavením a pochopili, jak fungovaly pneumatiky v loňském roce. V Abú Dhabí jsme dostali pár sad (letošních pneumatik, pozn.redakce), abychom se je pokusili pochopit a zdá se, že jsme to udělali dobře.“

Wolff přirovnal změnu pneumatik v průběhu sezóny k zavedení „balance of performance“. V některých sériích (například ve WEC) se jedná o balast, který má snížit rozdíly mezi jednotlivými vozy.

„Změna pravidel v polovině sezóny je něco, co je téměř jako zavedení balance of performance ve sportu, který byl vždy o nekompromisní dokonalosti.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Návrat Kvjata do Red Bullu by nebyl trapný, říká Tost

19:37 | Haas se nám přejmenuje na Lighting Volt Haas F1 Team.... Lighting Volt je nový název Rich Energy.
19:36 | Austrálie prodloužila smlouvu s F1 do roku 2025 (původní smlouva končila v roce 2023).
17. července | Jules Bianchi (video): odkaz
17. července | Porsche potvrdilo jezdeckou sestavu pro první sezónu formule E: André Lotterer, Neel Jan.