Wolff přirovnal možnost návratu k loňským pneumatikám k balastu

Mnoho týmů se trápí s letošními pneumatikami, které nedokáží dostat a hlavně udržet v provozním okně. Toto Wolff si myslí, že návrat k loňským pneumatikám by byl špatnou volbou.
Wolff přirovnal možnost návratu k loňským pneumatikám k balastu

V poslední době se objevily úvahy, že by se F1 mohla vrátit k loňským pneumatikám. Pirelli však uvedlo, že by to nebylo tak jednoduché, protože letošní auta jsou jiná než loňská.

Pro změnu by musely být vážné důvody z hlediska bezpečnosti, nebo by muselo být pro nejméně sedm týmů. V současné době je v podstatě vyloučeno, že by došlo ke změně.

„Myslím, že je logické, že ti, kteří mají pocit, že pneumatice správně neporozuměli, se pokusí vyvolat změnu pneumatik,“ řekl Wolff, kterého cituje Crash.net.

„Můj přístup sportovce je takový, že si nemyslím, že by F1 měla měnit pravidla proto, že někteří odvedli lepší práci než ostatní. Nemyslím to arogantně – právě naopak. Je to však nemilosrdný špičkový sport.“

Návrat k loňským pneumatikám není jednoduchý. Ať upraví svá auta, říká Pirelli

Návrat k loňským pneumatikám není jednoduchý. Ať upraví svá auta, říká Pirelli

„V průběhu zimy jsme se hodně snažili, abychom přišli na kloub našim problémům s nastavením a pochopili, jak fungovaly pneumatiky v loňském roce. V Abú Dhabí jsme dostali pár sad (letošních pneumatik, pozn.redakce), abychom se je pokusili pochopit a zdá se, že jsme to udělali dobře.“

Wolff přirovnal změnu pneumatik v průběhu sezóny k zavedení „balance of performance“. V některých sériích (například ve WEC) se jedná o balast, který má snížit rozdíly mezi jednotlivými vozy.

„Změna pravidel v polovině sezóny je něco, co je téměř jako zavedení balance of performance ve sportu, který byl vždy o nekompromisní dokonalosti.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Návrat Kvjata do Red Bullu by nebyl trapný, říká Tost

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
18:42 | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10