Wolff přirovnal možnost návratu k loňským pneumatikám k balastu

Mnoho týmů se trápí s letošními pneumatikami, které nedokáží dostat a hlavně udržet v provozním okně. Toto Wolff si myslí, že návrat k loňským pneumatikám by byl špatnou volbou.
Wolff přirovnal možnost návratu k loňským pneumatikám k balastu

V poslední době se objevily úvahy, že by se F1 mohla vrátit k loňským pneumatikám. Pirelli však uvedlo, že by to nebylo tak jednoduché, protože letošní auta jsou jiná než loňská.

Pro změnu by musely být vážné důvody z hlediska bezpečnosti, nebo by muselo být pro nejméně sedm týmů. V současné době je v podstatě vyloučeno, že by došlo ke změně.

„Myslím, že je logické, že ti, kteří mají pocit, že pneumatice správně neporozuměli, se pokusí vyvolat změnu pneumatik,“ řekl Wolff, kterého cituje Crash.net.

„Můj přístup sportovce je takový, že si nemyslím, že by F1 měla měnit pravidla proto, že někteří odvedli lepší práci než ostatní. Nemyslím to arogantně – právě naopak. Je to však nemilosrdný špičkový sport.“

Návrat k loňským pneumatikám není jednoduchý. Ať upraví svá auta, říká Pirelli

Návrat k loňským pneumatikám není jednoduchý. Ať upraví svá auta, říká Pirelli

„V průběhu zimy jsme se hodně snažili, abychom přišli na kloub našim problémům s nastavením a pochopili, jak fungovaly pneumatiky v loňském roce. V Abú Dhabí jsme dostali pár sad (letošních pneumatik, pozn.redakce), abychom se je pokusili pochopit a zdá se, že jsme to udělali dobře.“

Wolff přirovnal změnu pneumatik v průběhu sezóny k zavedení „balance of performance“. V některých sériích (například ve WEC) se jedná o balast, který má snížit rozdíly mezi jednotlivými vozy.

„Změna pravidel v polovině sezóny je něco, co je téměř jako zavedení balance of performance ve sportu, který byl vždy o nekompromisní dokonalosti.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Návrat Kvjata do Red Bullu by nebyl trapný, říká Tost

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10