Wolff považuje chybu Mercedesu při záměně pneumatik za „kolosálně zkur*****“

Šéf Mercedesu Toto Wolff přiznal selhání týmu při záměně pneumatik George Russella a Valtteriho Bottase u zastávky v boxech během Velké ceny Sachíru, která Russella připravila o jeho první vítězství ve formuli 1.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Wolff považuje chybu Mercedesu při záměně pneumatik za „kolosálně zkur*****“ | Foto: Getty Images / Peter Fox

Russell pro závod na vnější verzi okruhu v Bahrajnu nahradil u Mercedesu Lewise Hamiltona poté, co již jistý letošní mistr světa měl pozitivní test na koronavirus.

Už od prvního tréninku si Russell počínal výborně. Po startu z druhé pozice překonal týmového kolegu Valtteriho Bottase, v první zatáčce se ujal vedení a začal mu ujíždět.

Jel si za vítězstvím, když se Mercedes rozhodl v reakci na nehodu Jacka Aitkena a následný výjezd safety caru povolat oba své jezdce do boxů. Nemusel, ale rozhodl se tak pro jistotu.

Mechanici ale pomíchali pneumatiky obou pilotů a došlo ke zdržení. Russell dostal pneumatiky určené pro Bottase a o kolo později musel do boxů znovu, zatímco Bottas se zdržel, protože se mechanikům nedařilo na jeho vůz vrátit pneumatiky, na kterých do boxu přijel.

Bottas nakonec dojel osmý před devátým Russellem, který následně dostal ještě defekt a musel do boxů počtvrté.

„Celkově jsme to kolosálně zkur****. Jeden z týmů mechaniků neslyšel povolání, došlo k selhání vysílačky v garáži a když vůz přijel do boxů, nevěděli, že mají špatné pneumatiky, proto jsme vyjeli na špatných gumách,“ popsal Wolff.

Nasazení Bottasových pneumatik na Russellův vůz byla chyba Mercedesu. „Přesně tak. Pak jsme samozřejmě museli do boxů znovu, ale do té chvíle nebyl závod ztracený. Byla to bezpečnostní zastávka. Byli jsme v klidu na tvrdé sadě pneumatik a mohli jsme zůstat na trati, měli jsme ale náskok a takové věci děláte. Můžete to zpochybňovat, myslím ale, že to bylo absolutně správné rozhodnutí.“

Russell na novějších pneumatikách měl po restartu závodu rychlost a záhy se dostal z páté na druhou pozici, když dostal defekt a musel do boxů znovu, což definitivně pohřbilo jeho šance na vítězství nebo stupně vítězů.

„Bylo to velmi emocionální, protože jste v prvním závodě za Mercedes a měli byste ho vyhrát, jel skvělý závod, není, co k tomu říct. Není to jeho poslední šance vyhrát závod, je to jen začátek pohádky. Dnes to nevyšlo, ale řekl bych, že se zrodila nová hvězda.“

Další článek: Ocon doufá, že prvními stupni vítězů umlčel kritiky

Témata článku: , , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února