Wolff potvrdil, že Mercedes vybírá mezi Bottasem a Oconem

Mercedes by se měl někdy během léta rozhodnout, zda příští rok bude vedle Lewise Hamiltona jezdit Esteban Ocon, nebo zůstane Valtteri Bottas.
Wolff potvrdil, že Mercedes vybírá mezi Bottasem a Oconem

Nico Rosberg pro RTL uvedl, že podle jeho informací bude příští rok vedle Hamiltona jezdit Esteban Ocon. 

Ze slov Tota Wolffa však vyplývá, že zatím k rozhodnutí nedošlo. „Je to mezi Estebanem a Valtterim,“ řekl Wolff, kterého cituje Motorsport.com.

„Diskutovali jsme o tom v týmu a já jsem bojoval se sebou o to, co je správné pro tým a co je správné pro jezdce.“ 

Podle Wolffa si svým způsobem zaslouží sedačku oba. „Esteban, protože prošel těžkými situacemi a určitě má motivaci, energii a talent být v Mercedesu. Na druhé straně Valtteri má zkušenosti a znovu dokázal, jak rychle může jet. Společně s Lewisem ohromě podporuje vývoj týmu.“

„V létě dáme hlavy dohromady a pak přijde rozhodnutí, které je nejlepší pro tým a nejlepší pro oba, protože nám záleží na obou.“

Wolff současně vyloučil, že by do Mercedesu přišel George Russell, který u Williamsu ukazuje svůj talent i vyzrálost.

„Myslím, že musíte vzít v úvahu, že tito kluci přicházejí do F1 ve velmi mladém věku. A existují výjimky, jako je Max Verstappen, který dostal prostředí v Toro Rosso, aby se učil a dělal chyby, a dokonce i v Red Bull dostal prostor dělat chyby.“

Podle Wolffa se Verstappen hodně vyvinul a to i po osobnostní stránce. Šéf Mercedesu například zmiňuje, že Verstappen nikdy neřekl nic negativního na adresu Hondy. 

„Nemyslím si, že v Mercedesu máte možnost učit se. Usedáte do vozu, který je schopen vyhrávat závody a mistrovství, jste v prostředí pod vysokým tlakem. Myslím si, že pro mladého jezdce, který má talent, aby se stal mistrem světa, to může být hodně špatné, pokud bude hozen do tohoto prostředí vedle nejlepšího jezdce své generace, který je s námi sedm let.“ Wolff prý nechce Russella „spálit“.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Formule 1 se připravuje na 22 závodů za rok

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00