Wolff: Pokud Mercedes nebude úspěšný, provedu reorganizaci

Nový šéf sportovní divize Mercedesu Toto Wolff je připravený udělat vše pro to, aby německá stáj znovu uspěla ve formuli 1.
Wolff: Pokud Mercedes nebude úspěšný, provedu reorganizaci

Wolff nahradil v čele motorsportu stuttgartské automobilky Norberta Hauga a hodlá  dosáhnout úspěchů, které jeho předchůdci unikaly. S personálním obsazením týmu nechce zatím hýbat, ale to se může změnit.

"No, mohl bych také říct, že jsem do vozu 2013 nebyl zapojen, což je nakonec i pravda, co se výkonnosti týče, ale nemá to význam," uvedl pro oficiální stránky formule 1. "Jsem tu dva týdny, ale nikoho nezajímá, jestli jsem tu týden nebo rok."

"Převzal jsem zodpovědnost, takže je důležité poznat lidi, a já většinu z nich dobře znám. Pokud to nepůjde směrem, který chci, implementuji strukturu, která podle mě bude fungovat."

Zdá se tedy, že pokud se Mercedes nezlepší už letos, můžeme očekávat další organizační změny. Wolff je totiž zároveň ředitelem týmu a jeho spoluvlastníkem, takže mu jde i o vlastní investici.

"Položil jsem krk na špalek. A protože vědí (Mercedes), že jsem položil krk na špalek, vědí, že nemám prostor pro selhání," konstatoval. "Nejen že jsem podstoupil osobní riziko odchodem z Williamsu, kde jsem rád pracoval, ale také to má ekonomickou a finanční stránku. Obě strany do sebe vložily obrovskou důvěru a já jsem rád, že jsem sem přišel."

Wolff je pochopitelně přesvědčený, že nakonec uspěje. "Dobrá zpráva je, že to mám ve svých rukou, a nikdy bych se nezapojoval do něčeho, o čem bych si myslel, že to nemůžu dokázat. Vím, že standardem Mercedesu je být top tým, a pokud to tak nebude, tak se samozřejmě bude těžko ospravedlňovat to, co dělám."

A jaké výsledky by ho letos uspokojily, než bude v budoucnu bojovat o tituly? "Pokud tým (F1) skončí mezi prvními čtyřmi a bude pravidelně bojovat vpředu a pokud vyhrajeme DTM."

Diskuze (11) Další článek: Bianchi se připravuje jako závodní jezdec, jistotu ale stále nemá