Wolff po kolizi jezdců zvažuje zavedení týmových příkazů

Mercedes si vždy zakládal na tom, že nechává své jezdce mezi sebou bojovat. Ale letos došlo již ke dvěma kolizím. Ve Španělsku oba jezdci skončili, v Rakousku přišli o double.
Wolff po kolizi jezdců zvažuje zavedení týmových příkazů

Rosberg nakonec skončil v Rakousku na čtvrtém místě, takže nejen on ale také Mercedes přišli o body. Trápit ho to ale nemusí, v šampionátu má Mercedes pohodlný náskok.

Toto Wolff připustil, že Mercedes bude v nejbližších týdnech přemýšlet, zda nezavede opatření.

„V Barceloně jsem byl mnohem více v klidu, protože jsme měli 30 závodů bez jakékoliv kolize,“ řekl Wolff po závodě.

„Bylo jasné, že se to nakonec stane. Naivně jsem si myslel, že se poučili a že se to nebude opakovat.“

„A tady to máme… stalo se to znovu, takže se musíme podívat na všechny dostupné možnosti a jednou z nich je zmrazení pořadí v určité fázi závodu.“

„Je to nepopulární a dělá se mi z toho špatně, protože bych chtěl vidět závodění. Ale pokud závodění není možné bez kontaktu, tak to má následky.“

Pokud Mercedes příjme nějaké rozhodnutí, nebude prý brát v úvahu názor jezdců a Wolff si je jistý, že rozhodnutí budou jezdci dodržovat.

Wolff zopakoval, že Rosberg měl problémy s brzdami a jednoznačnou vinu nevidí. „Skutečně nemyslím, že to bylo černobílé. Nico měl problémy (s brzdami), snažil se brzdit později a nebyl v obvyklé linii. Lewis přijel z venku a došlo ke kontaktu. Chci tím říct, že ke kontaktu potřebujete dva.“

Podle Wolffa nebude mít incident vliv na jednání s Rosbergem o nové smlouvě. „Smlouva je dlouhodobé rozhodnutí a není ovlivněna závodním incidentem.“ 

Rosberg viní z kolize v posledním kole Hamiltona

Rosberg viní z kolize v posledním kole Hamiltona

Hamilton: Na té kolizi není nic kontroverzního

Hamilton: Na té kolizi není nic kontroverzního

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v závěru Hamilton (+strategie)

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10