Wolff o historickém souboji Hamiltona a Vettela

Historie formule 1 pamatuje řadu dvojic, které mezi sebou urputně bojovaly na trati o každou pozici v každém závodě, bojovali o vítězství i tituly. Podle Toto Wolffa by takovou dvojicí mohl být i Lewis Hamilton a Sebastian Vettel.

Sebastian Vettel získal ve formuli 1 celkem 42 vítězství. Hamilton je na tom po Grand Prix Ruska úplně stejné. Nejbližším cílem v historických tabulkách teď pro oba bude Alain Pros s 51 vítězstvími.

Vettel je na tom ale zatím stále lépe, co se týče počtu titulů, ačkoliv Hamilton se mu nejspíše už za pár týdnů přiblíží i v tomto ohledu.

„Oba jsou ve velmi výkonných vozech,“ řekl Toto Wolff pro Motorsport.com. „Mohla by to být jedna z největších rivalit ve sportu – v různých týmech. Lewis má i svou vlastní rivalitu uvnitř týmu, tak je to dobře.“

Mercedes sice už získal titul mezi týmy a Hamiltona o ten mezi jezdci už může připravit jen něco nečekaného, ale na druhou stranu je Vettel na druhém místě. Wolff proto očekává a vítá souboje s Ferrari.

„Je to skvělé pro sport a bude nás to tlačit, protože je to tým, se kterým chcete bojovat. Očekávám, že budou v příštím roce velmi silní. Ukázali skvělé výkony dříve, než se očekávalo a opět na konci závodu jste mohli vidět, že Sebastian měl ve svém autě a na svých pneumatikách dobrou rychlost.“

„Je to dobrá skupina lidí s velmi dobrým autem a my se těšíme na velký boj v příštím roce.“

Diskuze (27) Další článek: Byla by letošní sezóna zábavnější bez Mercedesu?
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.