Wolff o historickém souboji Hamiltona a Vettela

Historie formule 1 pamatuje řadu dvojic, které mezi sebou urputně bojovaly na trati o každou pozici v každém závodě, bojovali o vítězství i tituly. Podle Toto Wolffa by takovou dvojicí mohl být i Lewis Hamilton a Sebastian Vettel.
Wolff o historickém souboji Hamiltona a Vettela

Sebastian Vettel získal ve formuli 1 celkem 42 vítězství. Hamilton je na tom po Grand Prix Ruska úplně stejné. Nejbližším cílem v historických tabulkách teď pro oba bude Alain Pros s 51 vítězstvími.

Vettel je na tom ale zatím stále lépe, co se týče počtu titulů, ačkoliv Hamilton se mu nejspíše už za pár týdnů přiblíží i v tomto ohledu.

„Oba jsou ve velmi výkonných vozech,“ řekl Toto Wolff pro Motorsport.com. „Mohla by to být jedna z největších rivalit ve sportu – v různých týmech. Lewis má i svou vlastní rivalitu uvnitř týmu, tak je to dobře.“

Mercedes sice už získal titul mezi týmy a Hamiltona o ten mezi jezdci už může připravit jen něco nečekaného, ale na druhou stranu je Vettel na druhém místě. Wolff proto očekává a vítá souboje s Ferrari.

„Je to skvělé pro sport a bude nás to tlačit, protože je to tým, se kterým chcete bojovat. Očekávám, že budou v příštím roce velmi silní. Ukázali skvělé výkony dříve, než se očekávalo a opět na konci závodu jste mohli vidět, že Sebastian měl ve svém autě a na svých pneumatikách dobrou rychlost.“

„Je to dobrá skupina lidí s velmi dobrým autem a my se těšíme na velký boj v příštím roce.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Byla by letošní sezóna zábavnější bez Mercedesu?

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00