Wolff o Hamiltonovi a Rosbergovi: Teutonský přístup vs. emoce

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff už měl čas se seznámit se členy týmu a jezdci. Hamilton a Rosberg jsou odlišní, ale oba velmi výkonní.
Wolff o Hamiltonovi a Rosbergovi: Teutonský přístup vs. emoce

Wolff není zklamaný jezdeckou sestavou Mercedesu. U týmu není dlouho, ale už ví, že má špičkové piloty.

"Tři měsíce není nijak dlouhá doba. Viděl jsem něco z jejich soukromí, ale samozřejmě mnohem více jejich profesionální stránku," uvedl pro oficiální stránky formule 1.

"A můžu hned říct, nejen že obdivuji jejich talent, ale také jejich velmi soustředěný pracovní styl. Nic je nedokáže rozptýlit od jejich cíle vítězit. Jistě, ve svých přístupech jsou odlišní."

"Asi se dá říct, že Nico má teutonský (německy precizní) přístup. Začíná to jeho denní rutinou a končí jeho způsobem řešení problémů. V Lewisově přístupu je více emocí, je hodně emotivní. Ale když se podíváte na časy na kolo, oba přístupy fungují stejně dobře, jsou to jen různé cesty!" (smích)

Jezdci ovšem nejsou jediní, koho se Wolff snaží poznat. Pořád je ve fázi hodnocení fungování týmu, aby mohl později udělat případné změny.

"Jsem ve velmi vzrušující situaci, kdy poznávám lidi kolem sebe a lépe dokážu posoudit jejich přínosy. Není to o reorganizaci všeho, je to o nuancích. Hovořím se všemi, poslouchám a říkám své názory."

"Chci vytvořit strukturu, která bude generovat úspěch. To, co dělám, je samozřejmě založeno na mých zkušenostech z ostatních byznysů, a ne nutně z týmu formule 1 (Williamsu), ale úspěch má všude stejné jmenovatele."

Další článek: V květnu se většina pozornosti přehoupne k vozu 2014, odhaduje Mercedes

13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.
11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00