Wolff o Hamiltonově strategii Mercedesu ve Španělsku

Toto Wolff si pochvaluje rozhodnutí povolat Lewise Hamiltona do boxů během virtuálního safety caru, což mu pomohlo následně zdolat Sebastiana Vettela v souboji o vítězství ve Velké ceně Španělska.
Wolff o Hamiltonově strategii Mercedesu ve Španělsku

Vítěz kvalifikace Hamilton přišel o vedení na startu, když se do čela dostal Vettel. Ten vydržel na čele během prvních dvou stintů závodu.

Když se však ve 33. kole závodu střetli Stoffel Vandoorne a Felipe Massa, načež zůstal stát v únikové zóně v první zatáčce Vandoornův mclaren, byl na trati vyhlášen Virtuální safety car.

Toho Hamilton využil ke své poslední zastávce. Mercedes přitom s povoláním Hamiltona vyčkával až do momentu 36. kola, kdy se objevila informace o tom, že režim Virtuálního safety caru za pár okamžiků skončí. Když znovu na trati vlály zelené vlajky, Hamilton už byl v boxové uličce.

„Ve strategické skupině (závodního týmu Mercedesu) došlo k myšlenkovým procesům, v určitém okamžiku jsme plánovali udělat opak toho, co Sebastian (Vettel),“ řekl Wolff.

„Pak byl ale dán ten magický pokyn zajet do boxů ve chvíli, kdy se zdálo, že VSC brzy skončí. V opačném případě by na to Vettel totiž mohl zareagovat. Skvěle jsme to proto načasovali. Skutečně smekám před Jamesem (Vowlesem, hlavním stratégem) a jeho skupinou stratégů.“

Před aktivováním Virtuálního safety caru měl Vettel náskok téměř osmi sekund na Hamiltona. Když však i Němec zajel do boxů, konkrétně jedno kolo po Hamiltonovi, vyjel z boxů po boku britského pilota Mercedesu.

V první zatáčce došlo mezi oběma k těsnému souboji s kontaktem, po kterém vyjel Hamilton mimo dráhu. O několik kol později se však Hamilton před svého soupeře za pomoci systému DRS dostal a vedení udržel až do cíle.

„Když během závodu uděláte klasickou zastávku v boxech, tak hrozně moc ztratíte. Zastávkou ztratíte tak 21 sekund a všechny vozy jedou naplno. Čas ztrácíte tím, že stojíte, a tím, že jedete pomalu boxovou uličkou. Při VSC se však všichni na trati pohybují mnohem pomaleji, takže ztráta při zastávce v boxech je menší.“

„Neznám přesná čísla, ale skutečná ztráta se pohybuje kolem 12 až 13 sekund, takže je to mnohem lepší.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
22. září | Jezdci si budou muset od příštího roku dát pozor na správné postavení na roštu. Jinak to bude považováno za ulitý start.
21. září | Brown uvedl, že s Ferrari o dodávání motorů McLaren nejednal. Jsou to konkurenti v oblasti silničních aut. (via Motorsport Total)
20. září | Juan Pablo Montoya dnes slaví 42. narozeniny.
18. září | Start GP Singapuru kamerami FOM: odkaz
18. září | Jack Aitken z GP3 bude tento týden v Jerezu testovat Renault z roku 2012 (respektive Lotus)

GP Malajsie 2017

Pátek 29. září 2017
1. trénink 05.00–06.30
2. trénink 09.00–10.30
Sobota 30. září 2017
3. trénink 08.00–09.00
Kvalifikace 11.00–12.00
Neděle 1. října 2017
Závod 09.00

Nejčtenější články

Horner poslal kvůli kolizi v Singapuru lidi z Ferrari k lékaři

Horner poslal kvůli kolizi v Singapu…

Oční lékaři v Modeně se mohou těšit na návštěvu z Maranella... pokud tedy u Ferrari vyslyší rady Christiana Hornera.

18.  9.  2017 | | 102 N/A
Za pár vteřin je zničena celá sezóna, píší italská média

Za pár vteřin je zničena celá sezóna…

Když kolidují jezdci menšího týmu, skončí to obvykle pár větami v neděli večer. Pokud se ale vyřadí oba jezdci Ferrari, je tomu věnována obrovská pozornost minimálně do dalšího závodního víkendu.

19.  9.  2017 | | 99 N/A
Vettelova chyba, zhodnotil Villeneuve kolizi na startu GP Singapuru

Vettelova chyba, zhodnotil Villeneuv…

Jacques Villeneuve si myslí, že za nehodu na startu Velké ceny Singapuru 2017 mohl jednoznačně Sebastian Vettel, který šel do příliš velkého rizika.

18.  9.  2017 | | 53 N/A
Videa: Kolize z GP Singapuru pohledem fanoušků

Videa: Kolize z GP Singapuru pohlede…

Kolize jezdců Ferrari, Verstappena a Alonsa pohledem fanoušků.

18.  9.  2017 | | 127 N/A
Singapurská kolize ze všech možných úhlů: F1 uveřejnila videa

Singapurská kolize ze všech možných …

Povídejte se na kolizi z úvodu Grand Prix Singapuru 2017 z různých kamer v oficiálním videu od FOM.

18.  9.  2017 | | 36 N/A