Wolff: Nezávislý motor je nesmysl

Šéfovi Mercedesu Totu Wolffovi se příliš nezamlouvá myšlenka nezávislých motorů ve formuli 1, kterou podle něj dělá sport krok zpět.
Wolff: Nezávislý motor je nesmysl

V říjnu přišla Mezinárodní automobilová federace (FIA) spolu s Berniem Ecclestonem s nápadem zavedení tzv. alternativních motorů. Šlo by o 2,2 litrový V6 biturbo, který by uvítaly zejména menší týmy s nižším rozpočtem.

Podle Wolffa, jehož tým v posledních dvou letech dominuje formuli 1, to však není cesta, kterou by se královna motorsportu měla vydávat.

FIA a Ecclestone představí alternativní motor – 2,2 litrový V6 biturbo

FIA a Ecclestone představí alternativní motor – 2,2 litrový V6 biturbo

„Myšlenka nezávislých motorů je naprostý nesmysl, stále o tom mluví jen pár (lidí),“ řekl Wolff pro Speedweek. „Vydali jsme se na cestu hybridů a budeme pokračovat v tomto závodění. Dnešní řešení motorů je nejzajímavější technologií. Je tu velké množství spalovacích motorů s malým podílem hybridů.“

K tomu, aby byla pohonná jednotka a celá F1 ještě zajímavější, přitom hodlá Mercedes sám pomoci.

„V lednu představíme koncept, který je založen na současné architektuře, ale napravíme v něm vše, co jsme udělali špatně. Formule 1 musí být hlasitější a více vzrušující. Vozy musí mít větší výkon a vyšší maximální rychlost.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Moje zkušenosti z Ferrari Haasu pomohou, věří Gutiérrez

13:15 | Sergio Pérez je dnes v továrně Red Bullu.
10:36 | Dánský pilot Frederik Vesti, který vloni skončil čtvrtý ve F3, se stal juniorským jezdcem Mercedesu.
9:18 | Jenson Button dnes slaví 41. narozeniny.
18. ledna | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).