Wolff: Německá velká cena ukázala, že bychom se měli soustředit na práci

Velká cena Německa vozů formule 1, ve které Mercedes nezískal ani bod, podle šéfa týmu Tota Wolffa ukázala důležitost „soustředit se na práci“.
Wolff: Německá velká cena ukázala, že bychom se měli soustředit na práci | Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Tým využil domácí závod pro oslavy 125. výročí působení v motoristickém sportu. Mechanici i členové týmu byli po celý víkend oblečeni v šatech z 50. let. Také monoposty měly pro tuto příležitost speciální zbarvení.

Oslavy však týmu pokazil nepovedený průběh samotného závodu, ve kterém se jak Lewis Hamilton, tak Valtteri Bottas dostali několikrát mimo trať a Bottas nakonec po havárii závod vůbec nedokončil. Mercedes se navíc dopustil také strategických chyb.

„Ukazuje to, že bychom neměli blbnout s věcmi okolo. Měli byste se soustředit na svou práci. Nejsme pověrčiví, ale věříme v karmu. Je to den k poučení,“ řekl Wolff v rozhovoru pro Sky.

Mercedes slaví 125 let v motorsportu a vydal pěknou galerii svých vozů

Mercedes slaví 125 let v motorsportu a vydal pěknou galerii svých vozů

Mercedes měl podle Wolffa dobrý vstup do závodu, když po 26 kolech Hamilton vedl před druhým Bottasem.

Hamilton však naboural při následném výjezdu safety caru. Okamžitě zamířil do boxů, kde ale na jeho zastávku nebyli mechanici připraveni a výměna pneumatik a poškozeného předního křídla stála Hamiltona hodně času.

Brit navíc nezajel do boxů správným způsobem a dostal od sportovních komisařů pětisekundovou penalizaci.

„Bylo to smolné, protože havaroval přímo na vjezdu do boxů, a to samozřejmě nejste připraveni. Následně jsme udělali také chybná rozhodnutí. Všechno to přišlo dohromady,“ popsal Wolff.

Hamilton do cíle nakonec dojel jedenáctý. Jeho týmový kolega ze závodu odstoupil po nehodě osm kol před cílem.

„Spousta dalších udělalo chybu. Leclerc havaroval, řada dalších měla nehodu. Celkově to pro nás byl špatný den, byl to špatný den i pro jezdce. Nemohlo to dopadnout hůře,“ zhodnotil Wolff.

Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Další článek: Kvjat získal pro Toro Rosso první stupně vítězů od roku 2008

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00