Wolff: Německá velká cena ukázala, že bychom se měli soustředit na práci

Velká cena Německa vozů formule 1, ve které Mercedes nezískal ani bod, podle šéfa týmu Tota Wolffa ukázala důležitost „soustředit se na práci“.
Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein
Wolff: Německá velká cena ukázala, že bychom se měli soustředit na práci | Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Tým využil domácí závod pro oslavy 125. výročí působení v motoristickém sportu. Mechanici i členové týmu byli po celý víkend oblečeni v šatech z 50. let. Také monoposty měly pro tuto příležitost speciální zbarvení.

Oslavy však týmu pokazil nepovedený průběh samotného závodu, ve kterém se jak Lewis Hamilton, tak Valtteri Bottas dostali několikrát mimo trať a Bottas nakonec po havárii závod vůbec nedokončil. Mercedes se navíc dopustil také strategických chyb.

„Ukazuje to, že bychom neměli blbnout s věcmi okolo. Měli byste se soustředit na svou práci. Nejsme pověrčiví, ale věříme v karmu. Je to den k poučení,“ řekl Wolff v rozhovoru pro Sky.

Mercedes slaví 125 let v motorsportu a vydal pěknou galerii svých vozů

Mercedes slaví 125 let v motorsportu a vydal pěknou galerii svých vozů

Mercedes měl podle Wolffa dobrý vstup do závodu, když po 26 kolech Hamilton vedl před druhým Bottasem.

Hamilton však naboural při následném výjezdu safety caru. Okamžitě zamířil do boxů, kde ale na jeho zastávku nebyli mechanici připraveni a výměna pneumatik a poškozeného předního křídla stála Hamiltona hodně času.

Brit navíc nezajel do boxů správným způsobem a dostal od sportovních komisařů pětisekundovou penalizaci.

„Bylo to smolné, protože havaroval přímo na vjezdu do boxů, a to samozřejmě nejste připraveni. Následně jsme udělali také chybná rozhodnutí. Všechno to přišlo dohromady,“ popsal Wolff.

Hamilton do cíle nakonec dojel jedenáctý. Jeho týmový kolega ze závodu odstoupil po nehodě osm kol před cílem.

„Spousta dalších udělalo chybu. Leclerc havaroval, řada dalších měla nehodu. Celkově to pro nás byl špatný den, byl to špatný den i pro jezdce. Nemohlo to dopadnout hůře,“ zhodnotil Wolff.

Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Váš názor Další článek: Kvjat získal pro Toro Rosso první stupně vítězů od roku 2008
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00