Wolff: Nabídli jsme Hamiltonovi všechny možnosti

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff řekl, že za strategii s pneumatikami při posledním závodě sezóny v Abú Dhabí si může sám Lewis Hamilton a jeho strana garáže.
Wolff: Nabídli jsme Hamiltonovi všechny možnosti

Hamilton se rozhodl prodloužit si druhý stint, aby byl jeho závěrečný úsek po zastávce v boxech co nejkratší. Ještě předtím se přitom týmu do vysílačky zeptal, zda by dokázal na těchto pneumatikách dojet až do cíle.

To mu inženýři zamítli, Hamilton proto zajel do boxů, kde však na svůj mercedes dostal tvrdší směs.

Tým se tak rozhodl nevsadit na superměkkou směs, kterou pro posledních 15 kol nasadili Sebastianu Vettelovi u Ferrari a díky které si Němec polepšil o dvě pozice.

„V první řadě je potřeba říct, že jsme mu (Lewisovi) nabídli všechny možnosti a mohl si vybrat pneumatiky, které chtěl. Je důležité tohle říct,“ řekl Wolff.

„Nedokázal se však rozhodnout, měkčí sada (superměkká) by ale vydržely tak 7-8 kol a ačkoliv už byl vůz lehčí, do konce by to nevydrželo. Jeho garáž se nakonec rozhodla přezout na tvrdší sadu.“

„Hodně se o tom diskutovalo a nejsem si jistý, jestli to bylo vysíláno v televizi. Se svým inženýrem se bavili o tom, co je potřeba udělat.“

„Na konci jsme mu chtěli dát šanci pořádně zabojovat o vítězství, ale v závěru už neměl rychlost, bylo to ale jeho rozhodnutí.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: FIA by se měla starat o podstatnější věci, reagoval na penalizaci Alonso

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10