Wolff: Mít dva Hamiltony, tým by explodoval

Současná dvojice je podle šéfa Mercedesu ideální kombinací.
Wolff: Mít dva Hamiltony, tým by explodoval

Šéf stáje Mercedes Toto Wolff se nechal slyšet, že mít dva Lewise Hamiltony byl byl problém. Tým by totiž podle jeho slov explodoval. Lepší by to však nebylo ani se dvěma Niky Rosbergy.

„Kdybychom měli dva Hamiltony, tým by asi nejspíš explodoval,“ řekl Wolff. „Dva Rosbergové by nám to ale také neusnadnili.

Kombinace těch dvou je docela dobrá. Je to ideální situace, přestože nám někdy ztěžuje život. Jsou tak odlišní, každý má svůj individuální přístup. To nám pomáhá být lepší.“

Wolff také poznamenal, že týmu se dosud nepodařilo odhalit, proč byl Hamilton po zisku titulu ve zbývajících třech závodech sezóny poražen Rosbergem.

„Hodně se o tom diskutovalo,“ řekl. „Psychologie hraje zásadní roli. Lewis dosáhl svého cíle, shrábl titul a pak se trochu uvolnil. Ačkoliv to se stalo zřejmě jen podvědomě.

Zároveň však nechci odvádět pozornost od Nikových výkonů. V posledních závodech předvedl skvělé výkony. Myslím, že je to dobré, protože máme v týmu pro příští rok dva velké jezdce, oba budou zase ve vrcholné formě.

Tohle je pro nás klíčem k úspěchu. Oba dva inspirují tým a táhnou ho kupředu. Přestože už to způsobilo spoustu šedých vlasů.“

Foto: Getty Images / Adam Pretty

Diskuze (23) Další článek: Vettel: Pro rok 2016 to vypadá slibně
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00