Wolff: Mít dva Hamiltony, tým by explodoval

Současná dvojice je podle šéfa Mercedesu ideální kombinací.
Wolff: Mít dva Hamiltony, tým by explodoval

Šéf stáje Mercedes Toto Wolff se nechal slyšet, že mít dva Lewise Hamiltony byl byl problém. Tým by totiž podle jeho slov explodoval. Lepší by to však nebylo ani se dvěma Niky Rosbergy.

„Kdybychom měli dva Hamiltony, tým by asi nejspíš explodoval,“ řekl Wolff. „Dva Rosbergové by nám to ale také neusnadnili.

Kombinace těch dvou je docela dobrá. Je to ideální situace, přestože nám někdy ztěžuje život. Jsou tak odlišní, každý má svůj individuální přístup. To nám pomáhá být lepší.“

Wolff také poznamenal, že týmu se dosud nepodařilo odhalit, proč byl Hamilton po zisku titulu ve zbývajících třech závodech sezóny poražen Rosbergem.

„Hodně se o tom diskutovalo,“ řekl. „Psychologie hraje zásadní roli. Lewis dosáhl svého cíle, shrábl titul a pak se trochu uvolnil. Ačkoliv to se stalo zřejmě jen podvědomě.

Zároveň však nechci odvádět pozornost od Nikových výkonů. V posledních závodech předvedl skvělé výkony. Myslím, že je to dobré, protože máme v týmu pro příští rok dva velké jezdce, oba budou zase ve vrcholné formě.

Tohle je pro nás klíčem k úspěchu. Oba dva inspirují tým a táhnou ho kupředu. Přestože už to způsobilo spoustu šedých vlasů.“

Foto: Getty Images / Adam Pretty

Další článek: Vettel: Pro rok 2016 to vypadá slibně

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.