Wolff: Mercedes může upozadit některé své zájmy kvůli zajímavější F1

"Formuli 1 je těžké prodat, když už před startem víte, kdo vyhraje."
Wolff: Mercedes může upozadit některé své zájmy kvůli zajímavější F1

Šéf týmu Mercedes Toto Wolff se nechal slyšet, že formule 1 by mohla být méně předvídatelná, přičemž jeho stáj by k tomu sama mohla přispět.

Současní čtyři výrobci motorů mají čas do 15. ledna, aby přišli s návrhy, kterými by odpověděli na otázky týkající se budoucnosti pohonných jednotek poté, co padly plány na zavedení nezávislého motoru.

Wolff přijímá, že hlavním záměrem Bernieho Ecclestona je vyrovnat pole ve F1 a dodává, že Mercedes je v tomto zájmu ochoten na úkor sebe sama sportu vyjít vstříc.

„Všichni poměrně jasně říkáme, že se chceme posunout dopředu a já každý den vedu velice dobré rozhovory s Berniem ohledně toho, kam by to mělo směřovat,“ řekl Wolff.

„Někdy máme rozdílné názory, rozdílné cíle a já vím a plně akceptuji, jaký je jeho cíl.

Jeho produkt je těžké prodat, když už před startem víte, který jezdec nebo tým vyhraje. Stejně tak, a on to akceptuje a mnohokrát to řekl, my v našem světě potřebujeme optimalizovat výkonnost Mercedesu.

Wolff: Nezávislý motor je nesmysl

Wolff: Nezávislý motor je nesmysl

Teď to musíme skloubit a najít kompromis a ptát se, co můžeme dělat, abychom sport učinili méně předvídatelným, dát mu trochu větší variabilitu.

Z jeho pohledu, alespoň co jsem pochopil, jsou jiní hráči, kteří mnohem více využívají příležitostí, kteří se po tom vozí ve svém vlastním malém zájmu.

Je to Bernie, kdo je zodpovědný za show a vy ho musíte poslouchat.“

Na otázku, zda je mezi výrobci pohonných jednotek a Ecclestonem vůbec možné najít společné řešení, Wolff odpověděl: „Ano, samozřejmě.

Ve sportech, v podnikání, stejně jako v každém jiném vztahu je to o kompromisu, o tom nalézt ten nejlepší kompromis.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Merhi už nechce jezdit zadarmo