Wolff: Lavina incidentů ovlivnila Maldonadovy výkony, ale už se poučil

Spolumajitel Williamsu Toto Wolff je přesvědčený, že Pastor Maldonado změní svůj jezdecký styl, protože ví, že pokračovat jako doposud už nemůže.
Wolff: Lavina incidentů ovlivnila Maldonadovy výkony, ale už se poučil

Maldonado si začal sypat popel na hlavu už v Itálii, když viděl, jak dopadl Grosjean se zákazem startu. Venezuelan je nejtrestanějším jezdcem, ale je ochotný se změnit. Wolff věří, že se mu to podaří.

"Ano, má obrovský syrový talent, je extrémně rychlý," řekl o Maldonadovi pro oficiální stránky formule 1. "A je to příjemný člověk, což je důležité, protože abyste mohli v tomto prostředí fungovat, musíte mít jisté sociální dovednosti. Nová generace jezdců musí být taková."

"Ano, zdá se, že v některých závodních situacích má problémy. Z jednoho hloupého a vybuzeného incidentu v Monaku se z toho stala téměř lavina a má to vliv na jeho výkony. Ale myslím, že teď pochopil, že musí zvolit jiný přístup, tohle není GP2. Ale je to inteligentní člověk a poučí se. Ví, že je v těžké situaci, ale překoná ji. Tím jsem si stoprocentně jistý."

Wolff připomněl, že mnoho rychlých jezdců nemělo na začátku svých kariér k nehodám daleko.

"Vzpomínáte si na začátky Ayrtona Senny? Nikdo se ho nechtěl ani dotknout. V té době nebylo moc trestů v podobě ztráty míst na roštu, ale kdyby ano, asi by mnohokrát přišel o 10 pozic." (smích)

Na téma budoucnosti Williamsu Wolff řekl, že doufá, že Maldonado příští rok u týmu zůstane. Jezdecké složení pro příští rok ale není uzavřené, takže se zdá, že jestli dojde ke změně, tak někdo nahradí Sennu.

Další článek: Massa by už rád věděl, co s ním bude příští rok, Ferrari ho ale nechá čekat

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10