Wolff: Kdyby Ferrari Hamiltona chtělo, tak tomu nezabráníme

Sebastian Vettel a Lewis Hamilton jako sestava Ferrari v roce 2016? Spekulace okolo Brita sílí.
Wolff: Kdyby Ferrari Hamiltona chtělo, tak tomu nezabráníme

Smlouvy v F1 moc neznamenají a nezabrání spekulacím i nečekaným odchodům a přestupům – nezapomeňme, že takový Fernando Alonso měl původně také smlouvu s Ferrari i pro letošní rok. Pokud ale smlouva není, spekulace jsou o to silnější.

Hamilton stále nepodepsal s Mercedesem. Oficiálně kvůli tomu, že si nestihl přečíst 80 stran složitého textu. „Dříve mu to nevadilo,“ diví se Niki Lauda v rozhovoru pro Auto Motor und Sport.

Může být za váháním Hamiltona nabídka Ferrari? „Takové diskuse jsou zbytečné,“ pokračuje Lauda. „Chceme udržet svůj tým snů. Byl bych rád, kdybychom se dobrali k závěru co nejdříve.“

Wolff byl ve svém komentáři poněkud tajemnější. „Lewis je jedním z nejlepších jezdců na světě. Jsme top tým, ale je normální, když si jezdci nechávají otevřené i jiné možnosti. Nejde o Ferrari, dostali jsme se do bodu, kde už jde opravdu jen o detaily. Pokud by Ferrari chtělo za svůj super tým utratit všechny peníze světa, tak bychom toho mohli dělat jen dost málo,“ dodal Wolff.

AMuS už spekuluje, kdo by Hamiltona u Mercedesu nahradil. Wolff sám dříve prohlásil, že pokud by jednání s Hamiltonem nevyšla, přicházeli by v úvahu Alonso a Bottas. Je ovšem otázkou, zda by Alonsova smlouva umožnila rozchod s McLarenem. To jsou ale zatím předčasné úvahy.  

Zdroje blízké Ferrari navíc uvádějí, že by Kimi Räikkönen mohl již brzy dostat nabídku smlouvy pro další rok.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Problém bude, až zapadne slunce, říká Vettel

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen