Wolff: Jednání s Hamiltonem o nové smlouvě nejsou snadná

Mercedes ještě stále nepodepsal smlouvu s Lewisem Hamiltonem, kterému ta současná končí na konci roku. Sportovní šéf Mercedesu prozradil, na čem to všechno vázne.
Wolff: Jednání s Hamiltonem o nové smlouvě nejsou snadná

Jednání prý komplikuje fakt, že Hamilton od loňského roku nemá manažéra. Se zástupcem jezdce se vedou tvrdá jednání, jezdec je pouze informován o průběhu a nakonec podepíše novou smlouvu. Hamilton ale manažéra nemá a Wolff tak musí balancovat mezi tvrdým jednáním a tím, aby nepokazil atmosféru v týmu a nestresoval úřadujícího mistra světa.

„Nemůžu říct, že s ním… nechci říkat to ošklivé slovo,“ zasmál se Wolff v rozhovoru s finskou MTV3. „Lewis je součástí týmu a musí zůstat motivovaný a v dobrém stavu, takže musím volit svá slova opatrně.“

Wolff všechny před časem překvapil, když prohlásil, že by alternativou v případě krachu dohody byli Alonso nebo Bottas. Wolff ale odmítá, že by to byl nátlak na Hamiltona.

„Chci udržet dobrý vztah s Lewisem, takže pokud začneme hrát vyjednávací hry v médiích, je to dobrý recept na katastrofu. Byl jsem dotázán, koho bych bral, pokud by šel Lewis jinam a já jsem řekl, že to není pravděpodobné, ale že by podle mého názoru byli logickou volbou Fernando a Valtteri. Neřekl jsem nic víc, než toto.“ 

Foto: Mercedes

Další článek: Ohlédnutí za prvními testy v Barceloně. Mercedes ukryl formu do bílé

8:23 | Max Verstappen dnes slaví 23. narozeniny.
29. září | Ještě upřesnění: Ilott nahradí v prvním tréninku Grosjeana, Schumacher zase Giovinazziho.
29. září | V Melbourne se stále pracuje s termínem závodu 14. března. Mohla by tam tak začít sezóna (via odkaz)
28. září | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.