Wolff: Je to hořkosladký pocit

Šéf oddělení motorsportu u Mercedesu Toto Wolff má z konečného výsledku letošní sezóny hořkosladký pocit. Cítí totiž, že Mercedes nechal Nica Rosberga prohrát.
Wolff: Je to hořkosladký pocit

Lewis Hamilton se dnes díky vítězství ve Velké ceně Abú Dhabí stal mistrem světa, když Rosbergovi selhal v jeho voze systém ERS a Němec dokončil závod až na 14. pozici. Wolff je proto zklamán, že tým Rosbergovi nedal vůz, se kterým byl mohl v posledním závodě bojovat.

„Teď je to velká úleva,” řekl Wolff. „Protože i když jsme vyhráli šampionát, tak jsme věděli, že to bude výzva zůstat neutrální a být mezi oběma jezdci. Obzvlášť pro nás to byla velká výzva, takže teď je úleva, že je po všem.”

„Je to takový hořkosladký pocit. Lewis Hamilton vyhrál 11 závodů, zasloužil si být mistrem světa. Měl opravdu neuvěřitelnou sezónu, měl mnoho vzestupů a pádů a nakonec je zaslouženým šampionem.”

„Ta hořká část je, že jsme pracovali tak tvrdě, abychom pro kluky připravili spolehlivé vozy a oni mohli bojovat na trati, ale přesto jsme měli problém na Nicově voze. Mám proto pocit, že jsme ho nechali prohrát. ”

„Nico neměl nejlepší start, zachoval se ale velmi sportovně. Získá si pravděpodobně hodně nových fanoušků. Máme mistra světa, který si zaslouží být mistrem světa. Nico měl zřejmě toho nejsilnějšího týmového kolegu, jakého můžete mít. Nico byl úspěšnější v kvalifikacích, což byla Lewisova disciplína. Očekáváme, že souboj bude pokračovat.”

Mercedes také vyčkával s podepsáním nové smlouvy s Hamiltonem. Podle slov Wolffa si jej však chce tým nechat na delší dobu.

„Chtěli bychom s Lewisem podepsat na dlouhou dobu. Velmi dobře zapadá do našeho týmu. Až zítra po dlouhé noci vstane, promluvíme si o smlouvě.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Niki Lauda se pak domnívá, že souboj mezi oběma jezdci v příštím roce už nebude tak těsný.

„Když překonáte všechny tyto problémy, že jeden z nich vyhraje titul a druhý ne, jeden narazí do dalšího a druhý nikoliv, pak to bude snazší, ano. Oba navzájem respektují svou výkonnost,” řekl Lauda.

Na dotaz, zda si myslel, že se vůbec někdy mohl jejich tak vyostřit, Lauda odpověděl: „Ve Spa. V Budapešti se to začalo kupit a ve Spa byl ten kontakt. Máme to znovu všechno pod kontrolou, všichni jsme znovu pohromadě. Uvědomili si, co by měli dělat a od té doby to fungovalo. Dnešní výsledek je neuvěřitelný, bojují spolu, pak se objímají a jeden druhému gratuluje.”

Další článek: Fotogalerie: Poslední závod a oslavy Lewise Hamiltona