Wolff je rád, že se mu povedlo umístit dva juniory Mercedesu

Toto Wolff může být spokojen. Šampiona DTM Pascala Wehrleina dostal do Manoru, kde odjede celou sezónu. Šampion GP3 Esteban Ocon bude jezdit v DTM.
Wolff je rád, že se mu povedlo umístit dva juniory Mercedesu

Werhlein byl tento týden potvrzen v roli závodního jezdce Manoru, ale uvidíme, zda ho Mercedes neposadí i do svého vozu během některého ze sezónních testů.

Esteban Ocon se také nudit nebude. Po vítězství v GP3 míří letos do DTM. Současně ho ale Mercedes „půjčil“ Renaultu, kde bude plnit roli rezervního jezdce.

 Ocon je u Renaultu na „hostování“ od Mercedesu

 Ocon je u Renaultu na „hostování“ od Mercedesu

„Jsme rádi, že Pascala a Estebana čekají v roce 2016 nové výzvy,“ uvedl Wolff v prohlášení.

„Našim cílem je, aby budovali své zkušenosti v nejlepším možném prostředí. Po pozitivních jednáních s našimi partnery v Manoru a Renaultu vyšlo najevo, že jejich programy představují ideální možnost, jak toho dosáhnout.“

„Pascal a Esteban se osvědčili mezi top mladými jezdci – oba vstupují do roku 2016 jako vítězové svých sérií. Ale je tu ještě hodně k učení, budou muset zůstat pokorní s nohama na zemi. Je to pro ně důležitý rok a jejich pokrok budeme sledovat s velkým zájmem. Současně chceme rozšířit náš juniorský program.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: Räikkönen usedl do nového ferrari

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10