Wolff je hrdý, že sezóna formule 1 zřejmě začne v Rakousku

Šéf Mercedesu Toto Wolff řekl, že je „velmi hrdý“ na to, že letošní sezóna formule 1 zřejmě začne dvěma závody v jeho rodném Rakousku.
Wolff je hrdý, že sezóna formule 1 zřejmě začne v Rakousku

Podle nejnovějšího plánu formule 1 by letošní sezóna, jejíž začátek musel být kvůli pandemii koronaviru odložen, měla začít na rakouském Red Bull Ringu, kde by se měly 5. a 12. července jet úvodní dva závody.

Bude je provázet řada bezpečnostních opatření. Závody se pojedou bez diváků, mezi jednotlivými týmy budou rozestupy a účastníci budou pravidelně testování na COVID-19.

„Jsem optimistický v tom, že můžeme začít v Rakousku, protože Rakousko bylo jednou ze zemí, kde se čísla počtu nákazy držela nízko. A myslím, že přijdou s plánem, jak můžeme závodit,“ řekl Wolff ve videu Mercedesu.

Jak by mohl vypadat nový kalendář pro sezónu 2020?

Jak by mohl vypadat nový kalendář pro sezónu 2020?

„Okruh velmi dobře znám, protože jako závodník a instruktor jsem tu odjel tisíce kol. Žil jsem ve Spielbergu, když jsem byl juniorským jezdcem. Je to trochu jako můj druhý domov. Miluji Štýrsko, mám odtud spoustu krásných vzpomínek.

„Jsem velmi hrdý, že zde budeme začínat sezónu a že Rakousko bude prvním závodem, pojede se dva víkendy po sobě a konečně budeme mít za sebou dva závody. Velmi se na to těším.“

V Mercedesu byla podle Wolffa vytvořena speciální skupina, která připravuje plný návrat do práce. Továrna v Brackley, kde tým sídlí, je na příkaz Mezinárodní automobilové federace (FIA), stejně jako továrny všech dalších týmů, stále povinně zavřená.

„V Mercedes GP máme velkou pracovní skupinu, která strukturuje život po koroně, vytváří rozestupy, stěhuje stoly a pracovní místa. Bude to velmi odlišné,“ popisuje Wolff.

F1 čekají nové náklady. Veškerý personál se bude testovat na COVID-19

F1 čekají nové náklady. Veškerý personál se bude testovat na COVID-19

„Myslím, že jsme se naučili, že toho můžeme dělat hodně z domova. Konference přes Zoom, Skype nebo Webex jsem velmi efektivní, takže si myslím, že se naše pracovní prostředí změní. Pak samozřejmě také plánujeme další závody a doufám, že sezóna brzy začne.“

Rakousko má k dnešnímu dni 16 242 případů nákazy, 629 lidí zemřelo a 14 563 se z nemoci COVID-19 vyléčilo.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel podle Häkkinena ještě není připraven odejít z formule 1