Wolff je hrdý na svůj tým

Toto Wolff už tak trochu bilancuje letošní sezónu. Mercedes získal oba tituly a oslnil velkou dominancí, kterou bude i příští rok obtížné narušit.
Wolff je hrdý na svůj tým

„Jsem hrdý na tým a na to, čeho jsme dosáhli,“ říká Wolff. „To, co vidíte na trati o závodním víkendu, je jen špičkou ledovce. Je tolik pracovitých, inteligentních a skvělých lidí, kteří přispěli k úspěchu vozu a této sezóny,“ rozplývá se Wolff.

„Kdybych mohl, tak bych zmínil jméno každého. I když vidíte několik tváří veřejně, výsledky jsou možné jen proto, že tým je silný a táhne za jeden provaz.“

Wolff říká, že nejen tituly ale i statistiky ho naplňují pýchou. Mercedes zatím dokázal 11x získat double, 15x vyhrát a získat 30 stupňů vítězů.

Pokud Hamilton nebo Rosberg vyhrají také v posledním závodě, překonají rekord McLarenu z roku 1988, kdy tým z Wokingu získal 15 vítězství. V roce 1988 ale čítala sezóna jen 16 závodů a někdo z dvojice Prost, Senna nevyhrál pouze jednou. Dominantní Mercedes přišel letos o nejvyšší stupínek už třikrát… vždy se z vítězství radoval Daniel Ricciardo.  

Další článek: Alonso: Dokončit závod před Räikkönenem je vždy velká satisfakce