Wolff: Hamilton se sedmým titulem ve F1 zařadil mezi nejlepší sportovce všech dob

Lewis Hamilton si podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa ziskem sedmého titulu mistra světa formule 1 upevnil svou pozici mezi velikány napříč všemi odvětvími sportu.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Wolff: Hamilton se sedmým titulem ve F1 zařadil mezi nejlepší sportovce všech dob | Foto: Getty Images / Clive Mason

Po zisku svého prvního titulu v roce 2008 s McLarenem dosáhl Hamilton na dalších šest titulů během svého působení v Mercedesu. Kromě ročníku 2016, kdy byl poražen Nicem Rosbergem, vládne formuli 1 nepřetržitě od roku 2014.

Ziskem sedmého titulu se Hamilton vyrovnal rekordu Michaela Schumachera, který se mistrem světa naposledy stal v roce 2004.

„Kam se řadí? Z pohledu jezdeckých titulů mistra světa se zařadil na Michaelovu úroveň. Je ale absolutním držitelem rekordů v počtu pole position a vítězství v závodech. Dnes si upevnil svou pozici mezi nejlepšími sportovci všech dob na celém světě,“ řekl Wolff.

Hamilton nechtěl v závěru riskovat opakování chyby v boxech z roku 2007

Hamilton nechtěl v závěru riskovat opakování chyby v boxech z roku 2007

Vítězství v sezóně, která byla výrazným způsobem poznamenána pandemií koronaviru, byla podle Wolffa pro Hamiltona náročné.

„Myslím, že to bylo velmi náročné, protože zůstat v bublině ve svém bytě s (Hamiltonovou fyzioterapeutkou) Angelou a snažit se zajistit, že může dokončit šampionát, rozhodně není jednoduché,“ dodal.

„Ale bylo to důležité. A také dnes, i když na výsledku závodu z pohledu šampionátu tak nezáleželo, zůstal hladový po úspěchu, nedělal vůbec žádné chyby a to dokázalo, jak je oddaný. Byl disciplinovaný, zůstal doma, přišel sem a zkrátka si vedl perfektně.“

První gratulace a emoce: 44 fotografií z oslav sedmého titulu Hamiltona

První gratulace a emoce: 44 fotografií z oslav sedmého titulu Hamiltona

Wolff si také pochvaluje práci Mercedesu v Turecku z pohledu strategie, když tým nechal Hamiltona na trati na opotřebovaných přechodných pneumatikách.

„Z pohledu strategie jsme udělali správně, když jsme ho tam nechali, protože byl stále rychlejší a rychlejší a nebyl důvod jet do boxů. Věděli jsme, že pneumatika byla neporušená. Na konci jsme se jen trochu obávali deště, protože pneumatika byla v podstatě hladká. Takže jsme mu dali možnost zajet do boxů. Řekli jsme mu, že budeme připraveni, pokud se rozhodne zajet do boxů. On ale pokračoval, takže to byla správná kombinace strategických rozhodnutí.“

Další článek: GP Turecka 2020: Nejrychlejší kola a strategie

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00