Wolff: Dvojité body v posledním závodě jsou nespravedlivé (+anketa)

Pro dvojité body v posledním závodě se jednomyslně vyslovily všechny týmy, někteří tím ale nakonec zase tak nadšení nejsou.
Wolff: Dvojité body v posledním závodě jsou nespravedlivé (+anketa)

V posledním závodě v Abú Dhabí se budou udělovat dvojité body. Vítěz tak dostane 50 bodů, druhý v pořadí 36 bodů atd.

Není to ale jen o mistru světa. Dvojité body mohou zahýbat s konečným pořadím v poháru konstruktéru, kde jde o velké peníze.

Sportovní ředitel Mercedesu Toto Wolff na ně má spíše negativní názor, ačkoliv jejich přínos chápe. 

„Nemyslím, že je to spravedlivé a nemyslím, že jsme to měli udělat. Držitel obchodních práv, který jedná se sponzory a stará se o televizní sledovanost řekl, že potřebujeme udržet napětí do posledního závodu. Vypadá to, že měl pravdu.

Poslední závod by mohl být rozhodující a byl bych velmi překvapen, kdyby diváků nebylo více, než za normálních okolností.“

Za určitých okolností nemusí vedoucímu muži pořadí stačit ani náskok 50 bodů. Ten, kdo prohraje, to pak může mít podle Wolffa těžké. „Myslím, že jezdec, který ztratí titul kvůli dvojitým bodům, bude potřebovat nějakou psychologickou léčbu. Ale ještě tam nejsme“, dodává Wolff. 

„Závodění mezi nimi (piloty Mercedesu) je tak těsné, odstoupení budou hrát klíčovou roli“, myslí si sportovní šéf stříbrných šípů.  

Diskuze (13) Další článek: Mercedes jedná s Hamiltonem o nové smlouvě
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00