Wolff: Dominantní tým nemá v Monaku nic jisté. Vyhraje v Monte Carlu někdo jiný?

Red Bull si v ulicích monackého knížectví na Mercedes věří a Toto Wolff mu dává částečně zapravdu.
Wolff: Dominantní tým nemá v Monaku nic jisté. Vyhraje v Monte Carlu někdo jiný?

Michael Schumacher získal v roce 2012 v Monaku pole position, byť ho penalizace odsunula o pět míst dozadu. V roce 2013 zase v ulicích Monaka vyhrál Rosberg a to vše v dobách, kdy Mercedes rozhodně nedominoval. Toto Wolff se proto domnívá, že by ho mohli soupeři napodobit a poprvé v letošní sezóně by kvalifikaci a závod nevyhrál nikdo ze stříbrných šípů.

„Byli jsme nejrychlejší tým (v Monaku), protože jsme nebyli rychlí na jiných okruzích”, říká Wolff. „Na okruhu s nízkým opotřebením pneumatik jsme je dokázali udržet v dobrém stavu snadněji, ale to není klíčové letos. Myslím, že pohonná jednotka tam nebude tak důležitá”, dodává Wolff.

Je pravdou, že pohonná jednotka nebude v Monaku příliš důležitá, protože tamní městská trať prakticky nemá žádnou rovinku a jedná se o klasický okruh ve stylu brzda – plyn s množstvím pomalých zatáček. 

Další článek: Lotus má jasný cíl, chce porazit Ferrari

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10