Wolff: Díky posledním vylepšením Red Bull svůj náskok ještě navýšil | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Wolff: Díky posledním vylepšením Red Bull svůj náskok ještě navýšil

Podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa náskok Red Bullu díky technickým novinkám rakouské stáje v posledních závodech ještě vzrostl.

S blížící se polovinou letošní sezony se zdálo, že se náskok Red Bullu před konkurencí začíná postupně tenčit. 

Důkazem toho mohlo být i výsledkové trápení Sergia Péreze, který v pěti závodech mezi GP Monaka až GP Británie skončil pouze jedinkrát na stupních vítězů.

Před GP Maďarska však Red Bull nasadil několik technických novinek (změn doznaly bočnice a podlaha), které ukázaly, že to se snížením rozdílu mezi rudými býky a zbytkem pole nebude tak horké. Jak na Hungaroringu, tak ve Spa měl totiž Red Bull před konkurencí více než půlminutový náskok.

Šéf Mercedesu Toto Wolff v kontextu toho sice souhlasí s tím, že je dominance Red Bullu podobná kralování německého týmu z předchozích let, ale i tak na současné situaci vidí rozdíly.

„Nevím, jestli byla naše dominance podobná nebo menší, protože si myslím, že jsme měli roky, kdy jsme na tom byli podobně, ale alespoň jsme měli dvě auta, která spolu vpředu bojovala. To zajišťovalo alespoň trochu zábavy pro všechny, ale nyní to neplatí,“ prohlásil Wolff, jehož cituje Autosport a který tím připomněl rivalitu mezi Lewisem Hamiltonem a Nikem Rosbergem.

„Jestli jsme čekali takový rozdíl? Určitě ne. Myslím, že s posledními vylepšeními získali další výhodu, kterou jsou schopni využít. Opět se však vracím k tomu, že prostě musíme odvést lepší práci,“ dodal boss stáje z Brackley.

Zvládne Red Bull vyhrát všechny závody?

Red Bull v aktuálním ročníku vyhrál všech dosavadních 12 závodů, čímž překonal rekord v počtu triumfů od začátku sezony, který od roku 1988 držel s 11 výhrami McLaren.

Na otázku, zda může rakouská stáj vyhrát i zbývajících deset závodů, Wolff odpověděl:

„Pokud se zamyslíte logicky, tak ne. Nemysleli jsme si však ani to, že je možné vyhrát prvních 12 závodů...“

Doporučujeme

Články odjinud