Wolff chce vidět tvrdé závodění, ale ne mezi Hamiltonem a Bottasem

Šéf Mercedesu Toto Wolff je rád, když ve formuli 1 vidí častěji tvrdší souboje. Ale jen v případě, kdy k nim nedochází mezi jezdci jeho týmu Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem.
Wolff chce vidět tvrdé závodění, ale ne mezi Hamiltonem a Bottasem

Na souboje byly bohaté poslední dva závody v Rakousku a Velké Británii, kde spolu soupeřili zejména Charles Leclerc z Ferrari a pilot Red Bullu Max Verstappen. Už v prvních kolech na Silverstonu však spolu bojovali o první místo také Bottas s Hamiltonem.

„Můžete jasně vidět, že rakouský incident Leclerc-Verstappen byl vykládán přesně tak, jak se v Rakousku stal,“ řekl Wolff.

„Tvrdé závodění je povolené. Můžete někoho vytlačit, když vyjíždíte ze zatáčky. Myslím, že tak je to povoleno ve většině formulových šampionátů. Musí to ale být mezi týmy: jeden tým proti jinému týmu. To chceme všichni, a také fanoušci, vidět, ale je to tvrdé závodění. Podle mě to potřebujeme,“ dodal.

Hamilton: Nebýt Bottas můj týmový kolega, bojoval bych tvrději

Hamilton: Nebýt Bottas můj týmový kolega, bojoval bych tvrději

Wolff byl však zároveň rád, že souboj jeho jezdců o vedení v úvodu závodu ve Velké Británii byl klidnější.

„Přesně kvůli tomu máme ráno jednání. Nechci nic takového vidět v souboji uvnitř týmu. Nepochybuji o tom, že tihle kluci vědí, jak proti sobě závodit. Častokrát jsme to mezi Valtterim a Lewisem viděli. Na trati i mimo ni se vzájemně respektují,“ dodává.

„Skutečně si ale myslím, že mezi nimi to byl velmi dobrý souboj. Jistě velmi zábavný, nikdo nemohl říct, že to nebyla tvrdá defenziva, ale nebylo to přes čáru. Myslím, že co jsme viděli mezi některými jinými piloty, už bylo hraniční.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: U Haasu se vymýšlí, jak zabránit dalším střetům mezi Magnussenem a Grosjeanem