Wolff chce, aby šéfem týmu Mercedes zůstal Brawn

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff ujistil, že nemá v úmyslu sesadit Rosse Brawna z čela týmu, a to navzdory plánovanému příchodu Paddyho Lowea.
Wolff chce, aby šéfem týmu Mercedes zůstal Brawn

Za Brawna se poměrně důrazně postavil Lewis Hamilton. Řekl, že Brawnovo vedení bylo jedním z důvodů, proč k týmu přišel.

"Ne, vůbec ne," odpověděl Wolff na otázku oficiálních stránek soutěže, zda ho Hamiltonova podpora Brawna překvapila. "Všichni si Rosse velmi váží a bylo by chybou, kdybych zpochybňoval Rossovy technické dovednosti, tedy někoho, kdo vyhrál sedm nebo osm titulů."

"Kdo jsem z tohoto pohledu já? Ve formuli 1 jsem jen tři roky. Naprosto souhlasím s každým slovem, které řekl Lewis."

Proto Wolff nemá v plánu měnit Brawnovo zařazení, a to ani s výhledem na příchod bývalého technického ředitele McLarenu Paddyho Lowea.

"Jeden nevylučuje druhého. Ross je šéf týmu a já to nechci měnit. V týmu potřebujeme stabilitu, protože nás čeká kopa práce. Vzhledem k minulosti tohoto týmu je důležité mít co nejvíce dobrých lidí, na to se v rámci těchto diskuzí soustředím."

Wolff dodal, že si s Brawnem začíná dobře rozumět. "Rosse jsem znal jen podle jména a slávy. Teď jsme svědky toho, že jsme na cestě k neverbální komunikaci, kdy stačí letmý pohled, abyste věděli, co si ten druhý myslí."

Další článek: Když se vám formule 1 opravdu dostane do života

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00