Wolff brání Vettela před kritikou italských novinářů

Sebastian Vettel se po italské grand prix dostal na apeninském poloostrově pod palbu kritiky ze strany sportovních novinářů. Podle nich se německý pilot dopouští příliš velkého množství chyb.
Wolff brání Vettela před kritikou italských novinářů

Podle novinářů v Itálii nebude ve zbytku letošní sezóny Sebastian Vettel ústředním rivalem Lewise Hamiltona v boji o titul mistra světa. Podle italské novinářské obce nedokáže Němec ve službách Ferrari plně využít potenciálu skvělého vozu a na tratích dělá mnoho zbytečných chyb.

S takto přísným hodnocením však nesouhlasí šéf Mercedesu Toto Wolff, který se postavil na Vettelovu stranu.

„Nemohu pochopitelně být zcela neutrální, ale myslím si, že Lewis (Hamilton) je jedním z nejlepších pilotů za poslední roky. I tak mi ale přijde kritika Sebastiana (Vettela) trochu neférová,“ cituje Wolffa f1i.com.

„Je-li pro něj možné vyhrát, tak se o to snaží s patřičnou agresí.“

„To vyžaduje množství odvahy a jeho jezdecký styl někdy vede ke kolizím. Nesmíme ale zapomínat, že se čtyřikrát stal mistrem světa.“

Podle Wolffa existuje jen velmi tenká hranice mezi úspěchem a prohrou. Šéf „stříbrných šípů“ je toho názoru, že Vettelova kolize s Hamiltonem z úvodu italské grand prix mohla znamenat velké potíže i pro pilota Mercedesu.

„Velmi snadno se tam mohl roztočit Lewis místo Sebastiana. Pak by celá grand prix vypadala jinak.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel není první, kdo boural při předváděcí akci. Podívejte se na ty další

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00