Wolff: Antonellimu nechceme zamotat hlavu tím, že by se mohl stát nástupcem Hamiltona | Foto: PREMA Racing

Foto: PREMA Racing

Wolff: Antonellimu nechceme zamotat hlavu tím, že by se mohl stát nástupcem Hamiltona

Podle šéfa Mercedesu Wolffa je pro juniora německé stáje Antonelliho důležité, aby se v letošním roce především soustředil na svou debutovou sezonu ve formuli 2.

Poté, co se Lewis Hamilton domluvil s Ferrari na spolupráci od sezony 2025, je zřejmé, že si Mercedes bude muset najít po letošním ročníku za Brita náhradu.

V okruhu možných kandidátů na Hamiltonovo současné místo jsou často zmiňováni nejen ostřílení jezdci jako Fernando Alonso, Alexander Albon či Carlos Sainz, ale také teprve 17letý Andrea Kimi Antonelli.

Důvod? O mladém Italovi se mluví jako o generačním talentu, a i když se teprve chystá na svoji premiéru ve F2, málokdo už nyní pochybuje o tom, že se jednoho dne objeví v F1.

V kontextu nedávno ohlášeného odchodu Hamiltona z Mercedesu po sezoně 2024 šéf německého týmu Toto Wolff navíc uvedl, že by se jím vedená organizace při hledání Britova nástupce mohla zachovat odvážněji než v minulosti...

Zároveň se Wolff nechal slyšet, že nechce na mladého závodníka, jenž je úřadujícím šampionem seriálu FRECA, vyvíjet velký tlak.

„Kimi je u Mercedesu od svých 11 let. Je v našem juniorském programu a jeho juniorská kariéra byla velmi úspěšná. Myslím, že nejdůležitější v této fázi je, aby se soustředil na F2. Protože pokud mu začneme motat hlavu nebo kolem něj začneme vytvářet spekulace v médiích, jeho sezoně v F2 to nepomůže,“ uvedl Wolff, kterého cituje Autosport.

„Ještě před pár lety závodil na motokárách a není mu ještě ani 18 let, takže bych v této fázi raději nezačínal s žádnými spekulacemi o tom, že Kimi půjde do F1,“ zdůraznil šéf Mercedesu.

Se superlicencí Antonelli problém mít nebude

Ačkoliv Antonelli oslaví své 18. narozeniny až letos v srpnu, s obdržením superlicence nebude mít po dovršení plnoletosti žádný problém, a to bez ohledu na jeho letošní výsledky v F2. Ital si potřebných 40 bodů zajistil díky svým úspěchům v předešlých dvou letech ve formuli 4 a v regionální formuli.

Doporučujeme

Články odjinud