Wolff: Alonso je alternativou, ne prioritou

Primárním cílem Mercedesu je prodloužit smlouvu Lewisi Hamiltonovi, teprve pak jsou na řadě Fernando Alonso nebo Valtteri Bottas.
Wolff: Alonso je alternativou, ne prioritou

Mercedes se nechystá nahradit Lewise Hamiltona jiným závodníkem, přestože šéf týmu Toto Wolff naznačil potenciální zájem o Fernanda Alonsa nebo Valtteriho Bottase.

Obhájce titulu Hamilton má smlouvu do konce letošní sezóny, s prodloužením přitom zatím ani jedna strana nespěchá a raději se zaměřuje na aktuální práci.

Německý Sport Bild naznačil, že Alonso má pro každý případ ve smlouvě s McLarenem odstupnou klauzuli, Wolff se však říká, že Španěl pro tým není prioritou.

„Nemohu to komentovat,“ řekl Wolff. „Jen takto: vždycky je dobré být připraven na každou možnost. Alternativy jsou vždycky důležité. Jsou to ale alternativy, ne priority.“

K Hamiltonově budoucnosti v Brackley dodal: „Ještě jsme se na ničem nedohodli, protože jsme si spolu nesedli. Na konci loňského roku jsme nechěli narušovat Lewisovo soustředění. Teď je zpátky z dovolené, sedneme si v dohledné době.

Mohu říci toto: obě strany chtějí prodloužit. Pro nás jsou Lewis a Nico (Rosberg) tou nejlepší a nejsilnější jezdeckou kombinací a proto nemáme důvod nic měnit. Lewis se v týmu cítí dobře. My mu dáváme to nejlepší auto. To hovoří pro společnou budoucnost.“

Wolff: Kdyby to s Hamiltonem nevyšlo, budeme chtít Alonsa

Wolff: Kdyby to s Hamiltonem nevyšlo, budeme chtít Alonsa

Další článek: Letos jsme finančně zajištění, říká Lotus