Wolff Alonsa nechce. Dopadlo by to jako v roce 2007, říká

Mercedes se pro příští rok rozhoduje mezi Oconem a Bottasem. Fernanda Alonsa Toto Wolff opět odmítl.
Wolff Alonsa nechce. Dopadlo by to jako v roce 2007, říká

Mercedes potřebuje pro příští rok jezdce, který bude dovážet slušné body. Aktuálně sice s přehledem vede oba šampionáty, ale to se může příští rok změnit. Ferrari se nevzdává a Red Bull je stále lepší a lepší. 

Trh se špičkovými jezdci je pro příští rok zafixovaný, uvolní se až v roce 2021. Jeden jezdec ale volný je – Fernando Alonso.

„Fernando je nepochybně jedním z nejsilnějších jezdců a po svém dobrodružství ve Ferrari už neměl příležitost mít konkurenceschopný vůz,“ řekl Wolff pro Gazzettu dello Sport. 

Pokud Mercedes angažuje Ocona, udělá chybu, říká Villeneuve

Pokud Mercedes angažuje Ocona, udělá chybu, říká Villeneuve

„Vzhledem k řadě okolností mají špičkové týmy již svého ‚alfa jezdce‛. Někdy nestačí být jen dobrý v řízení, je také nutné, aby byly splněny příslušné okolnosti,“ pokračuje Wolff diplomaticky.

Na dotaz, zda je nemyslitelné, aby vedle Hamiltona jezdil Alonso, reagoval: „Ano, protože nechceme opakovat určité příběhy z doby, kdy byli oba v McLarenu.“

V roce 2021 by měl být k dispozici jiný jezdec, kterého Wolff dlouhodobě obdivuje – Max Verstappen. Ten je zatím u Red Bullu spokojený. Wolff nepopírá, že by o něj mohl mít zájem.

„Mluvíme o vzdálené době. Bojujeme teď o titul v roce 2019 a plánujeme rok 2020.“

Ocon, nebo Bottas? Wolff se zeptal Hamiltona

Wolff má nyní trochu jiné starosti. Bude v Austrálii na startu sedět v Mercedesu Bottas, nebo Ocon?

„Je to obtížné rozhodnutí, oba si to zaslouží,“ říká Wolff, který současně potvrdil, že se zeptal Hamiltona. 

„Garantuji, že tento typ rozhodnutí provádíme výhradně na základě zájmu týmu, ale Lewis je s námi dlouho, proto jsem mu ukázal krátký seznam a zeptal se ho na jeho názor. Přemýšlí přesně jako my: oba si zaslouží být jeho týmovým kolegou.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: Nemáme jasně čtvrté nejlepší auto, říká Norris
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00