Wolf nevidí příchod Binotta do Mercedesu jako reálný

Mattia Binotto na konci letošního roku skončí v roli šéfa týmu Ferrari. Kam zamíří zatím není známo, nicméně Mercedes to nejspíše nebude.

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Wolf nevidí příchod Binotta do Mercedesu jako reálný | Foto: Getty Images / Dan Mullan

Ferrari koncem listopadu potvrdilo, že Mattia Binotto k 31. prosinci rezignuje na funkci týmového principála, kterou zastával od roku 2019. Pro Binotta je to zároveň konec 28letého angažmá v Maranellu, kde se původně věnoval vývoji motorů a měl v tomto ohledu velký podíl na úspěších Michaela Schumachera.

Díky svým bohatým zkušenostem by Binotto mohl být velmi zajímavou posilou pro ostatní týmy. Jako inženýr a expert přes pohonné jednotky má totiž Ital v padoku F1 velký respekt.

Mercedes další zastávkou nebude

Do Mercedesu, kam v minulosti z Ferrari zamířil například technický ředitel James Allison, ale jeho následující kroky nejspíše vést nebudou. Vyplývá to ze slov, které v podcastu Beyond the Grid prohlásil šéf Mercedesu Toto Wolf.

„Myslím, že za poslední dva roky se mezi námi rozbilo příliš mnoho porcelánu na to, aby to bylo možné,“ přiznal Wolf, který brzy oslaví deset let v čele týmu Mercedes.

Podle Wolfa to neměl Binotto v roli bosse Ferrari vůbec snadné.

„Bylo jasné, že je pod obrovským tlakem. Pokud jste týmovým principálem u Ferrari, určitě se vyplatí mít ve smlouvě dobré podmínky pro odchod. Myslím, že nastalo nevyhnutelné, ale řekl bych, že v té roli vydržel déle než bych čekal.“

Další článek: FIA uvolňuje další covidová opatření pro F1. Upouští od povinného očkování

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února