Wittmanna překvapil výkon monopostu F1

Němec dostal od Toro Rosso příležitost dnes usednout do vozu v rámci testů po Velké ceně Rakouska na Red Bull Ringu.
Wittmanna překvapil výkon monopostu F1

Úřadující šampion DTM Marco Wittmann je nadšen ze svého prvního svezení v monopostu Formule 1.

S vozem STR10 přitom absolvoval pořádnou porci kilometrů. Během dnešního dne Wittmann odjel celkem 158 kol, což je nejvíce ze všech jezdců za celé dva dny testů.

Jeho nejrychlejší kolo přitom mělo hodnotu 1:10.103, což jej zařadilo na čtvrtou pozici v tabulce časů. Tým se dnes přitom zaměřoval zejména na práci v oblasti aerodynamiky, pneumatik a závodního nastavení.

„Tohle pro mě byla úžasná zkušenost,“ řekl Wittmann. „Byl jsem překvapen výkonem vozu. Když to srovnám s DTM, tak výkon to má o dost větší. Užil jsem si celý tento den, který byl bezproblémový, takže jsem mohl objet hodně kol. Jsem se svým dnem spokojen, doufám, že je spokojen i tým.“

V poslední den testů byl nejrychlejší Nico Rosberg

V poslední den testů byl nejrychlejší Nico Rosberg

Hlavní závodní inženýr týmu Phil Charles Wittmanna pochválil a dodal, že tým zvládl během testů udělat všechnu práci poté, co byl včerejší den na dlouhou dobu ovlivněn deštěm.

„Měli jsme velmi produktivní den, odjeli jsme velké množství kol, Marco nedělal žádné chyby a zapůsobil na nás svým přístupem a zpětnou vazbou,“ řekl Charles. „Měl málo času na přizpůsobení se, jelikož brzdění je s vozem DTM jiné než ve F1. Když jsme ale začali náš program sérií dlouhých jízd, dostal se do rytmu.“

Foto: Getty Images / Andrew Hone

Další článek: V poslední den testů byl nejrychlejší Nico Rosberg

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.