Williamsu už pomůže jen zázrak nebo zopakování dva roky starého výsledku

Williams nezískal v Brazílii ani jeden bod. Soupeři z Force Indie naopak bojovali o stupně vítězů a nakonec si odvezli 18 bodů. Indický tým už pomalu slaví historicky nejlepší umístění v Poháru konstruktérů v historii.
Williamsu už pomůže jen zázrak nebo zopakování dva roky starého výsledku

Force India získala 18 bodů, což byl nejlepší výsledek od GP Belgie. Williams naopak potřetí v letošním roce nebodoval a o čtvrté místo v šampionátu už zřejmě přišel.

Rozdíl mezi Force Indií a Williamsem je nyní 27 bodů, což je více, než získal Williams v posledních pěti závodech. Nejvíce bodů si tým z Grove letos připsal v Rusku – 22.

Potřebných 28 bodů nezískal Williams v jednom závodě dokonce ani v loňské sezóně. Museli bychom jít více do historie, ale zase ne tak moc.

Před námi je poslední závod – Grand Prix Abú Dhabí. Právě na tomto okruhu získal Williams naposledy více než 27 bodů. Dokonce plných 66 bodů. Tehdy se poprvé a naposledy udělovaly dvojité body. Pokud by se bodovalo klasicky, získal by Williams za druhé a třetí místo 33 bodů.

Force India nejlepší ze zbytku světa?

Force India tak směřuje k nejlepšímu výsledku ve své historii. Po vstupu do formule 1 v roce 2008 (odkoupením týmu Spyker) skončila na 10. místě. O rok později byl tým ze Silverstonu 9. V dalších letech se pohyboval vždy na 6. nebo 7. místech. Teprve vloni získala Force India 5. místo. Letos může být ještě o příčku lepší, což samozřejmě znamená i větší přísun peněz z podílu na komerčních právech.

Red Bull potvrdil druhé místo

Když už jsme u Poháru konstruktérů. Red Bull v Brazílii potvrdil druhé místo, když navýšil náskok na Ferrari na 71 bodů.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (15) Další článek: Nová videa z nehody Räikkönena v Brazílii
19:27 | Hamilton po odchodů od stewardů řekl, že o vítězství nepřijde.
17:42 | V Hockenheimu se krátce po konci závodu otevřelo nebe...doslova povodeň.
12:35 | Gasly mění kompletně celou pohonnou jednotku. Odstartuje z konce startovního pole
21. července | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink Leclerc (1:34.577, mokro)
Kvalifikace Vettel (1:11.212)
Neděle 22. července 2018
Závod Hamilton