Williamsu už pomůže jen zázrak nebo zopakování dva roky starého výsledku

Williams nezískal v Brazílii ani jeden bod. Soupeři z Force Indie naopak bojovali o stupně vítězů a nakonec si odvezli 18 bodů. Indický tým už pomalu slaví historicky nejlepší umístění v Poháru konstruktérů v historii.
Williamsu už pomůže jen zázrak nebo zopakování dva roky starého výsledku

Force India získala 18 bodů, což byl nejlepší výsledek od GP Belgie. Williams naopak potřetí v letošním roce nebodoval a o čtvrté místo v šampionátu už zřejmě přišel.

Rozdíl mezi Force Indií a Williamsem je nyní 27 bodů, což je více, než získal Williams v posledních pěti závodech. Nejvíce bodů si tým z Grove letos připsal v Rusku – 22.

Potřebných 28 bodů nezískal Williams v jednom závodě dokonce ani v loňské sezóně. Museli bychom jít více do historie, ale zase ne tak moc.

Před námi je poslední závod – Grand Prix Abú Dhabí. Právě na tomto okruhu získal Williams naposledy více než 27 bodů. Dokonce plných 66 bodů. Tehdy se poprvé a naposledy udělovaly dvojité body. Pokud by se bodovalo klasicky, získal by Williams za druhé a třetí místo 33 bodů.

Force India nejlepší ze zbytku světa?

Force India tak směřuje k nejlepšímu výsledku ve své historii. Po vstupu do formule 1 v roce 2008 (odkoupením týmu Spyker) skončila na 10. místě. O rok později byl tým ze Silverstonu 9. V dalších letech se pohyboval vždy na 6. nebo 7. místech. Teprve vloni získala Force India 5. místo. Letos může být ještě o příčku lepší, což samozřejmě znamená i větší přísun peněz z podílu na komerčních právech.

Red Bull potvrdil druhé místo

Když už jsme u Poháru konstruktérů. Red Bull v Brazílii potvrdil druhé místo, když navýšil náskok na Ferrari na 71 bodů.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Nová videa z nehody Räikkönena v Brazílii

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen