Williamsu se poměrně daří i po finanční stránce

Williams Grand Prix Holdings PLC prezentoval výsledky hospodaření za první pololetí letošního roku.
Williamsu se poměrně daří i po finanční stránce

Williamsu se docela daří i ve finanční oblasti. Ve srovnání s prvním pololetím loňského roku se obrat zvýšil o více než 19 milionů liber ze 44,1 na 63,2 milionů.

Zisk před zdaněním, úroky, odpisy a amortizací (EBITDA) ale poklesl z 19,6 milionů na 1,4 milionů. Pokud jde o F1, příjmy se zlepšily z 34,6 milionů na 51,8 milionů.

„Naše výsledky za první pololetí představují významné zlepšení oproti stejnému období v roce 2014 se silným růstem příjmů a pozitivním cash flow,“ řekl ředitel skupiny Mike O'Driscoll. „Máme malou ztrátu EBITDA v první polovině roku, což je v souladu s našimi očekáváními.“

Za poklesem zisku jsou investice. Williams na tom nebyl příliš dobře, ale vloni přišel obrat a tým skončil v šampionátu třetí, což se samozřejmě odráží v letošních příjmech.

Pokud ale bude chtít tým tuto pozici alespoň obhájit, bude muset ještě zabojovat. Na Red Bull má náskok 53 bodů, což je mimochodem stejný počet bodů, který Red Bull získal v posledních třech závodech. Williams v posledních třech závodech získal „jen“ 32 bodů.  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Recese fanoušků: Vyhrál už McLaren-Honda?

Témata článku: ,