Williamsu se ekonomicky daří

Společnost Williams Grand Prix Holdings PLC (WGPH) se pochlubila výsledky hospodaření za loňský rok. Příjmy společnosti stouply o 25%.
Williamsu se ekonomicky daří

V loňském roce hospodařila WGPH s příjmy ve výši 132,2 milionů liber (4,3 miliardy korun), zatímco v roce 2012 to bylo 105,8 milionů liber (3,6 miliard korun). Je však vhodné doplnit, že za růstem příjmů stojí blíže nespecifikovaná jednorázová sponzorská platba. Patrně se jednalo o peníze od společnosti PDVSA, kterou do Williamsu přitáhl Pastor Maldonado.

Zisk společnosti před zdaněním vzrostl z 6,9 milionů liber (227 milionů korun) na 12 milionů liber (396 milionů korun). Do těchto čísel se nepromítl prodej společností Williams Hybrid Power a Williams Technology Centre v Kataru ze začátku letošního roku.

Williams je také obchodovatelnou společností na burze. Jeho akcie se nyní pohybují kolem hodnoty 19 euro za akcii. Svého maxima (25 euro) dosáhly v lednu 2013, naopak nejníže byly v srpnu 2011, kdy se jejich cena dostala pod 13 euro.

Diskuze (5) Další článek: Za problémy Lotusu stojí podle Grosjeana loňské nastavení
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".