Williamsu bude na simulátoru pomáhat Gary Paffett

Gary Paffett, který má zkušenosti z McLarenu a také více než úzké vazby na Mercedes, bude v letošním roce pomáhat Williamsu na simulátoru.
Williamsu bude na simulátoru pomáhat Gary Paffett

Paffett dlouhou dobu spolupracoval s McLaren jako testovací jezdec. Jejich cesty se rozešly v roce 2013. Kromě toho Paffett také závodí v DTM, kde největšího úspěchu dosáhl v roce 2005, kdy se stal šampionem série.

Mercedes zatím ještě neoznámil jezdecké sestavy svých týmů, ale lze očekávat, že Paffett zůstane i letos. Kromě toho ale bude pracovat také pro Williams, kde by měl plnit úkoly na simulátoru.

„Je to velmi profesionální závodní jezdec a jeho úroveň testovacích znalostí a schopnost analyzovat data významně pomůže při vývoji FW38 v průběhu sezóny,“ řekla Claire Williamsová.

Paffett toho v F1 natestoval skutečně hodně. Podle Alana Baldwina se jedná o ekvivalent více než 70 Grand Prix. 

Foto: Getty Images / Andrew Hone

Další článek: Arai: Sedm let mimo sport nás poznamenalo

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.