Williamsová: Russell se kvalitou řadí k Hillovi, Mansellovi a Rosbergovi

Šéfka Williamsu má za to, že se dvaadvacetiletý Brit talentem vyrovná nejlepším závodníkům historie slavného týmu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Williamsová: Russell se kvalitou řadí k Hillovi, Mansellovi a Rosbergovi | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

George Russell neměl jednoduchou první sezonu ve formuli 1. Celý rok se musel prát s nepovedeným monopostem FW42 a na konci roku zůstal bez jediného bodu. Za své výkony však přesto slýchal spíše pochvaly.

Se zatím možná největšími lichotkami nyní přišla Claire Williams, která rodáka z Norfolku řadí do stejné sorty jako šampiony Damona Hilla, Nica Rosberga a Nigela Mansella.

„George je svůj, ale talent v něm rozhodně dřímá. Nadání navíc pojí s neuvěřitelným nasazením a zapálením pro věc. Nemohu si ho vynachválit. Máme velké štěstí, že je s námi v týmu. Udělala bych cokoliv, aby se George mohl stát v barvách Williamsu mistrem světa,“ řekla Williams v rozhovoru pro F1 Nation.

Dcera legendárního Franka Williamse si prý dobře uvědomuje, že kolem Russella musí kroužit velké ryby včetně těch nejsilnějších týmů.

„Jsem nervózní – je prostě moc dobrý. Nechtěla bych o něho přijít. Stejně tak ale nejsem člověk, který by někomu chtěl bránit v rozletu. Jsem nicméně ráda, že se neopakovala situace jako s Valtterim Bottasem. Bude s námi i v nadcházejícím roce a je skvělé mít ho kolem sebe.

Naučil se, že jezdec může hrát zásadní roli a být lídrem týmu. Projevuje se to třeba v jeho komunikaci s inženýry. Důležitost jezdce je ještě výraznější v dobách, kdy se týmu nedaří. Sbírání zkušeností v týmu, který neprochází nejlepším obdobím, ho ještě posílí,“ řekla Williams.

Toto Wolff z Mercedesu se před časem nechal slyšet, že má s Russellem do budoucna velké plány.  

Další článek: Promotér GP Brazílie nesouhlasí s důvody pro zrušení závodu

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen