Williamsová: Russell se kvalitou řadí k Hillovi, Mansellovi a Rosbergovi

Šéfka Williamsu má za to, že se dvaadvacetiletý Brit talentem vyrovná nejlepším závodníkům historie slavného týmu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Williamsová: Russell se kvalitou řadí k Hillovi, Mansellovi a Rosbergovi | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

George Russell neměl jednoduchou první sezonu ve formuli 1. Celý rok se musel prát s nepovedeným monopostem FW42 a na konci roku zůstal bez jediného bodu. Za své výkony však přesto slýchal spíše pochvaly.

Se zatím možná největšími lichotkami nyní přišla Claire Williams, která rodáka z Norfolku řadí do stejné sorty jako šampiony Damona Hilla, Nica Rosberga a Nigela Mansella.

„George je svůj, ale talent v něm rozhodně dřímá. Nadání navíc pojí s neuvěřitelným nasazením a zapálením pro věc. Nemohu si ho vynachválit. Máme velké štěstí, že je s námi v týmu. Udělala bych cokoliv, aby se George mohl stát v barvách Williamsu mistrem světa,“ řekla Williams v rozhovoru pro F1 Nation.

Dcera legendárního Franka Williamse si prý dobře uvědomuje, že kolem Russella musí kroužit velké ryby včetně těch nejsilnějších týmů.

„Jsem nervózní – je prostě moc dobrý. Nechtěla bych o něho přijít. Stejně tak ale nejsem člověk, který by někomu chtěl bránit v rozletu. Jsem nicméně ráda, že se neopakovala situace jako s Valtterim Bottasem. Bude s námi i v nadcházejícím roce a je skvělé mít ho kolem sebe.

Naučil se, že jezdec může hrát zásadní roli a být lídrem týmu. Projevuje se to třeba v jeho komunikaci s inženýry. Důležitost jezdce je ještě výraznější v dobách, kdy se týmu nedaří. Sbírání zkušeností v týmu, který neprochází nejlepším obdobím, ho ještě posílí,“ řekla Williams.

Toto Wolff z Mercedesu se před časem nechal slyšet, že má s Russellem do budoucna velké plány.  

Další článek: Promotér GP Brazílie nesouhlasí s důvody pro zrušení závodu

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00