Williamsová: Russell se kvalitou řadí k Hillovi, Mansellovi a Rosbergovi

Šéfka Williamsu má za to, že se dvaadvacetiletý Brit talentem vyrovná nejlepším závodníkům historie slavného týmu.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Williamsová: Russell se kvalitou řadí k Hillovi, Mansellovi a Rosbergovi | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

George Russell neměl jednoduchou první sezonu ve formuli 1. Celý rok se musel prát s nepovedeným monopostem FW42 a na konci roku zůstal bez jediného bodu. Za své výkony však přesto slýchal spíše pochvaly.

Se zatím možná největšími lichotkami nyní přišla Claire Williams, která rodáka z Norfolku řadí do stejné sorty jako šampiony Damona Hilla, Nica Rosberga a Nigela Mansella.

„George je svůj, ale talent v něm rozhodně dřímá. Nadání navíc pojí s neuvěřitelným nasazením a zapálením pro věc. Nemohu si ho vynachválit. Máme velké štěstí, že je s námi v týmu. Udělala bych cokoliv, aby se George mohl stát v barvách Williamsu mistrem světa,“ řekla Williams v rozhovoru pro F1 Nation.

Dcera legendárního Franka Williamse si prý dobře uvědomuje, že kolem Russella musí kroužit velké ryby včetně těch nejsilnějších týmů.

„Jsem nervózní – je prostě moc dobrý. Nechtěla bych o něho přijít. Stejně tak ale nejsem člověk, který by někomu chtěl bránit v rozletu. Jsem nicméně ráda, že se neopakovala situace jako s Valtterim Bottasem. Bude s námi i v nadcházejícím roce a je skvělé mít ho kolem sebe.

Naučil se, že jezdec může hrát zásadní roli a být lídrem týmu. Projevuje se to třeba v jeho komunikaci s inženýry. Důležitost jezdce je ještě výraznější v dobách, kdy se týmu nedaří. Sbírání zkušeností v týmu, který neprochází nejlepším obdobím, ho ještě posílí,“ řekla Williams.

Toto Wolff z Mercedesu se před časem nechal slyšet, že má s Russellem do budoucna velké plány.  

Další článek: Promotér GP Brazílie nesouhlasí s důvody pro zrušení závodu

15:46 | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15:37 | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.