Williamsová hájí postup v Silverstonu

Byl Valtteri Bottas po restartu Velké ceny v Silverstonu rychlejší než Felipe Massa a měl ho ten pustit před sebe? Williams se dostal v Británii do svízelné situace. Týmová režie má své odpůrce ale její neuplatnění také někteří lidé kritizují.
Williamsová hájí postup v Silverstonu

Claire Williamsová si stojí za tím, že tým postupoval v Silverstone správně. „Dovolili jsme našim jezdcům závodit, což je to, co každý chce, nebo nechce?  Dovili jsme jim závodit  Veltterimu jsme umožnili, aby se pokusil dostat před Felipeho. Bohužel se mu to nepovedlo,“ říká Williamsová pro Motorsport.com.

Williamsová se ale ptá, zda by to něco změnilo, zda by Bottas pozici udržel, kdyby se počasí nezměnilo.

GP Velké Británie

  • Williams: 22 bodů
  • Ferrari: 19 bodů

To je ale dnes konec konců už jedno. V závěru závodu se navíc rozpršelo a Williams ztrácel. „Samozřejmě jsme zklamání, že jsme vedení nevyužili. Bylo ale impozantní, jak jsme na začátku dokázali za sebou udržet Mercedes tak dlouho. Ukázalo to, že jsme dosáhli po stránce výkonnosti určitých pokroků.“

„Musíme si z toho vzít pozitiva. Tým odvedl skvělou práci, aby vedl britskou Grand Prix tak dlouho. A to, co jsme říkali na začátku závodu, že chceme získat více bodů než Ferrari, to jsme splnili. Nebylo jich tolik, kolik bychom si přáli a je zklamáním, že nemáme pódium, protože kluci pracovali po celý víkend velmi tvrdě.“

Williams byl jasně rychlejší než Ferrari, věří Smedley

Williams byl jasně rychlejší než Ferrari, věří Smedley

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Grosjean: Závody jsou méně vzrušující kvůli pneumatikám

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.