Williamsová: Bottas by měl své první vítězství získat s námi

Zástupkyně šéfa Williamsu Claire Williamsová by si přála, aby Valtteri Bottas získal své první vítězství ve formuli 1 právě s britským týmem.
Williamsová: Bottas by měl své první vítězství získat s námi

Fin absolvoval v barvách Williamsu od svého vstupu do F1 už 73 závodů, během kterých získal devět pódiových umístění. Na nejvyšší stupínek se však zatím postavit nemohl.

Bottas zatím nemá podepsánu smlouvu pro příští rok, dá se však očekávat, že Williams si jej podrží také pro sezónu 2017. Týmového kolegu by mu měl dělat letošní šampion evropské formule 3 Lance Stroll.

„Jak mu neustále říkám, nemohu se dočkat, až mu dáme vůz, se kterým dokáže vyhrát závod,“ řekla Claire Williamsová Autosportu. „Svou kariéru začal s námi, dal nám spoustu svého času a v dobrých i špatných časech byl k týmu loajální.“

„Chci proto, aby byl Williams týmem, který mu přinese jeho první vítězství. To je v tuto chvíli náš cíl. Tento rok je silný, to je ale vždy.“

„Víte, že když usedne do vozu, zavře si hledí přilby a vyjede na trať, vždy něco přiveze. Je velmi klidný. Pro Valtteriho to je velký rok. Odvedl dobrou práci, týmu přivezl spoustu bodů, je skutečně spolehlivý,“ říká Williamsová o Bottasovi.

Spojování s Ferrari Bottase posílilo

Claire Williamsová si rovněž myslí, že loňské spekulace spojující Bottasovo jméno s Ferrari využil Fin k tomu, aby se naučil, jak se s podobnými situacemi v budoucnu vypořádat.

„Loňské spekulace ohledně Ferrari pro něj byly velkou zkouškou, kdy se musel naučit, jak se zachovat, když jste talentovaný pilot a vždy se o vás bude spekulovat.“

„Musíte být schopni to separovat od svých povinností, které máte v týmu, který vám platí; a vzhledem k zodpovědnosti, kterou máte vůči lidem v továrně. To se mu povedlo, odvedl skvělou práci a věřím, že se z loňské situace hodně poučil a letos z toho čerpá.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ross Brawn promluvil o přísně střeženém tajemství Ferrari

17:23 | Překvapení se nekoná... Portugalsko se odjede bez fanoušků.
15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.

GP Portugalska 2021

Pátek 30. dubna 2021
1. trénink 12.30–13.30
2. trénink 16.00–17.00
Sobota 1. května 2021
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 2. května 2021
Závod 16.00