Williamson testoval pro McLaren, Chilton bude jezdit s Force Indií

Již tak plodný den na jména spojená s testy přinesl další dvě. Lewis Williamson absolvoval test s McLarenem, zatímco Maxe Chiltona čekají jízdy s Force Indií.
Williamson testoval pro McLaren, Chilton bude jezdit s Force Indií

Williamson loni vyhrál cenu McLarenu na Autosport BRDC Awards, čímž si vysloužil testovací den v monopostu z Wokingu. McLaren vzal Williamsona dnes do Silverstonu a nechal ho jezdit v MP4-23 z roku 2008.

Trať byla mokrá, přesto si britský mladík test užil. "Bylo to absurdní, hodně výkonu, bylo to ohromující. Ale při každé další jízdě jsem byl spokojenější, brzdil jsem čím dál později a uvědomoval si, že mám ještě rezervy," popisoval. "Na začátku to klouzalo, ale čím blíž se přiblížíte limitu, tím je to lepší. Musíte být super jemní, protože to auto je velmi citlivé."

Zatímco si Williamson odbyl svoji premiéru ve formuli 1, Force India oznámila, že do svého vozu znovu posadí Maxe Chiltona, který pro ni už testoval aerodynamiku na rovince. Stane se tak v testech mladých talentů v Abú Zabí.

Oba závodníci jezdí v nižších formulových sériích, Williamson letos působil v GP3 a sérii Renault 3,5, Chilton závodil v GP2.

Další článek: Pirelli přiveze na Yas Marinu pneumatiky vyvíjené pro příští rok