Williams zvládne opravit Kubicův monopost

V pátečním tréninku na Velkou cenu Ázerbájdžánu poškodil svůj vůz George Russell, v sobotní kvalifikaci pak jeho týmový kolega Robert Kubica. Tým Williams však nyní potvrdil, že má dostatek náhradních dílů a do nedělního závodu bude moci nastoupit s oběma svými monoposty formule 1.
Williams zvládne opravit Kubicův monopost

Kubica tvrdě boural v první části kvalifikace, když v náročné osmé zatáčce městského okruhu narazil do zdi a následně skončil v TecPro bariéře.

„Na této trati platíte vysokou cenu za relativně malou chybu. Věděl jsem to ještě předtím, než jsem sem přijel, a bohužel to tak je. Nebyl to silný náraz, ale doktoři museli učinit obvyklá opatření a jsem v pořádku,“ řekl Kubica.

„Zatočil jsem příliš brzy a narazil do zdi v osmé zatáčce, což mě vyneslo na vnějšek následující zatáčky, která je nejužším místem v kalendáři formule 1. Teploty nám nepomohly, ale toto byla jezdecká chyba,“ přiznal Polák.

Williams zažívá v Baku náročný víkend. Už v prvním pátečním tréninku poškodil podlahu vozu druhého pilota týmu George Russella uvolněný poklop od kanálu a tým musel vyměnit celé šasi jeho vozu.

Tým se však neobává nedostatku náhradních dílů a potvrdil, že bude moci opravit i Kubicův monopost.

„Nyní pracujeme na tom, abychom opravili přední část Robertova vozu. Po nehodě vyměníme na jeho voze obě přední zavěšení, brzdy a tyč řízení, máme ale k dispozici všechny náhradní díly,“ uvedla tisková mluvčí týmu.

„Ačkoliv jsme ze včerejších jízd nasbírali jen omezené množství dat, byli jsme schopni přes noc udělat nějaká vylepšení. Mechanici navíc odvedli skvělou práci, když pro George připravili náhradní šasi. Díky tomu jsme ve třetím tréninku mohli využít oba vozy k dalším testům,“ řekl závodní inženýr Dave Robson.

„Robert bohužel ve svém posledním rychlém kole v osmé zatáčce narazil do zdi a přišel tak o možnost zlepšit svůj výkon. Vyhodnocujeme poškození Robertova vozu, ale očekáváme, že budeme schopni udělat před zítřejším závodem nezbytné opravy,“ dodal.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Malé rozdíly a větrný pytel byly podle Bottase klíčové pro zisk pole position

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas