Williams zvažuje přestup k Mercedesu

Vysoká cena motorů Renault přiměla nejen Williams, aby si pořádně promyslel, jaké agregáty budou pohánět jeho vozy v prvním roce šestiválců.
Williams zvažuje přestup k Mercedesu

V závislosti na komplexnosti svého motorového balíku chce Renault 20 až 23 miliónů eur ročně, zatímco Mercedes 18 a Ferrari dokonce jen 15 miliónů eur. To se pochopitelně nelíbí současným zákazníkům francouzské značky.

Podle Auto Motor und Sport proto Williams vážně zvažuje, že bude šestiválce příští rok nakupovat od Mercedesu. Nespokojení s cenou jsou rovněž Lotus a Caterham, které také důkladně analyzují možnost vyměnit dodavatele.

Na druhé straně je podle německého listu už jisté, že Toro Rosso přestoupí od Ferrari k Renaultu, zatímco naopak Marussia k Ferrari přijde, protože Cosworth na konci sezóny ve formuli 1 znovu skončí.

Další článek: Příští rok tu možná nebudeme, říká Pirelli

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.