Williams znovu ve druhé řadě

Valtteri Bottas a Felipe Massa navázali na své výkony z kvalifikací v Monze a Suzuce, když do Velké ceny USA odstartují ze třetí a čtvrté pozice.
Williams znovu ve druhé řadě

Finský pilot přitom ze třetího místa vystartuje už ve třetím závodě po sobě. Bottas o 0,839 sekundy nestačil na vítěze kvalifikace Nica Rosberga, svého týmového kolegu za sebou přitom nechal o 299 tisícin.

„Znovu to pro mě byla celkem dobrá kvalifikace. Jsem spokojen se svými dvěma dobrými pokusy v Q3 a také jsem rád, že jsme pro tým zajistili druhou řadu na roštu. Je to důležitý závod, jelikož se snažíme udržet naši dobrou pozici v poháru konstruktérů,” poznamenal Bottas.

„Měl by to ale být zajímavý závod, obzvlášť proto, že kluci za námi budou velmi rychlí. Od tréninků jsem se dokázal dost zlepšit a před kvalifikací jsem měl opravdu dobře nastavený vůz. Mohl jsem opravdu věřit autu, jet správnou stopou a dobře projíždět zatáčky.”

S postavením ve druhé řadě je spokojen také Massa, který zítra věří v úspěšný závod. „Vůz vypadá konkurenceschopně, a zatímco Mercedes se stále jeví velmi silně, my jsme nejlepší ze zbytku světa a včera jsme ukázali dobrou závodní rychlost, což je pro zítřek povzbuzující.

Rád bych dojel před Valtterim, jelikož takhle jsem na špinavé straně na roštu, stále však mám dobrou šanci dojet na stupních vítězů, takže se musíme ujistit, že budeme mít správnou strategii, abychom vytěžili maximum z naší rychlosti.”

Další článek: Vettel by rád dojel alespoň na sedmé pozici