Williams zná konečně jméno nového šéfa. Tým z Grove povede Vowles

Více než měsíc po odchodu Josta Capita oznámil Williams jméno jeho nástupce. Novým týmovým principálem tradiční stáje se koncem února stane James Vowles, který dosud pracoval pro Mercedes jako hlavní stratég.
Foto: Williams Racing
Williams zná konečně jméno nového šéfa. Tým z Grove povede Vowles | Foto: Williams Racing

Tým Williams po prosincovém konci Josta Capita ve funkci otálel s oznámením jeho nástupce více než měsíc.

Nově jmenovaný týmový boss James Vowles, který se své role ujme až 20. února, tedy pouze dva týdny před startem sezony, není ve formuli 1 žádným nováčkem, jelikož v ní působí již 21 let.

Třiačtyřicetiletý inženýr má za sebou dlouhé angažmá u Mercedesu, kde od sezony 2010 působil v roli hlavního stratéga. Předtím Vowles pracoval pro Brawn GP, Hondu a B.A.R. Celkem se podílel na zisku devíti titulů v Poháru konstruktérů.

„Nemohu se dočkat, až začnu pro Williams Racing pracovat. Je mi ctí připojit se k týmu s tak neuvěřitelně bohatou historií. Tento tým je ikonou našeho sportu, kterou velmi respektuji. Moc se na tuto výzvu těším,“ řekl James Vowles v tiskovém prohlášení.

„Jsme rádi, že můžeme Jamese ve Williamsu přivítat. Je to jeden z nejuznávanějších talentů ve formuli 1. V posledních 15 letech byl klíčovou postavou u některých z nejpůsobivějších výkonů v tomto sportu,“ uvedl na adresu nového týmového principála Matthew Savage, předseda představenstva společnosti Dorilton, která je vlastníkem Williamsu.

Další článek: Není nutné, abychom byli s Hülkenbergem nejlepšími kamarády, říká Magnussen

Témata článku: