Williams zaznamenal nejlepší vstup do sezony od roku 2017

Williams poprvé od roku 2017 dokázal vstoupit do sezony bodovaným umístěním. Desátým místem se o to zasloužil Alexander Albon.

Foto: Getty Images

Williams zaznamenal nejlepší vstup do sezony od roku 2017 | Foto: Getty Images

Dlouhých šest let čekal Williams na body z úvodního závodu sezony. Naposledy se britský tým z bodů v prvním závodě nového ročníku těšil v Austrálii v roce 2017, a to díky šestému místu Felipeho Massy. 

Včera na Brazilce v Bahrajnu navázal Alexander Albon, který po startu z patnácté pozice bodoval zásluhou desáté příčky. Poměrně blízko bodům byl navíc i debutant Logan Sargeant, jenž projel cílem jako dvanáctý.

Albon již po kvalifikaci prohlásil, že vybojovaná 15. startovní pozice byla pod jeho možnosti a závod mu dal za pravdu.

„Podle mého názoru jsme kvůli náročnému průběhu kvalifikace startovali mimo naši pozici, ale měl jsem velmi dobrý start,“ řekl po závodě thajsko-britský závodník.

„V závodě jsme byli hodně silní a naše tempo bylo lepší, než se čekalo. Byl to tvrdý závod, ale zvládli jsme to. Možná nemáme tempo týmů ze středu pole, ale jsme blízko a získat body hned v prvním závodě sezony je úžasné. Jsem nesmírně šťastný a hrdý na tým. Všichni odvedli skvělou práci,“ dodal Albon.

Spokojený debutant Sargeant

I když americký nováček Logan Sargeant body při své premiéře neoslavil a výsledkem jeho snažení bylo dvanácté místo s relativně malým odstupem za desátou příčkou, byl se svým výkonem spokojen.

„Užíval jsem si každý okamžik mého debutu. Jsem hrdý na tým, myslím, že jsme překonali vše, co jsme po testování očekávali. Gratuluji Alexovi a všem ve Williamsu k zisku prvního bodu v sezoně,“ líčil po dojezdu Sargeant.

„Z mé strany proběhlo vše hladce, takže doufám, že to využijeme jako dobrý základ a že budeme pokračovat v progresu v průběhu celého roku,“ shrnul Američan.

Další článek: Video: Tažení Alonsa za třetím místem a oslavy Astonu Martin

Témata článku: , ,