Williams zatím nemá v plánu nasadit Wolffovou do tréninků

Susie Wolffová si na svoji další jízdu v aktuálním monopostu chvíli počká, v pátek před Grand Prix ji tým místo zatím neuvolní.
Williams zatím nemá v plánu nasadit Wolffovou do tréninků

Wolffová testovala s letošním vozem poslední den v Silverstonu a byla přesvědčená, že uspěla. Proto chce udělat další krok v cestě za závodní sedačkou, kterým by mohlo být jezdění ve volných trénincích.

Sama ale přiznala, že to v letošní sezóně nevypadá reálně, a vedení týmu to potvrdilo. "Není to něco, o čem bychom v tuto chvíli uvažovali," cituje šéfinženýra Williamsu Xeviho Pujolara Autosport.

"Práce, kterou jsme chtěli udělat (v testech), je jiná ve srovnání s tou, kterou děláme během závodních víkendů. Neuvažovali jsme o tom."

To ale neznamená, že by tým nebyl s představením Wolffové spokojený. "Odvedla dobrou práci," hodnotil Pujolar. "Neudělala žádnou chybu, nikdy nevyjela mimo trať a s novými pneumatikami dobře pokročila."

"Asi jí něco trochu scházelo, aby využila potenciál nových pneumatik podobně jako Dani (Juncadella). U těchto pneumatik, hlavně na střední směsi, ztratíte přilnavost, když netrefíte první nebo druhé kolo. Když se pak ve čtvrtém nebo pátém kole začnete cítit ve voze dobře, přilnavost už nemáte.

"Kdybychom měli víc nových pneumatik, výkonnost (Wolffové) by byla lepší, ale měli jsme omezený počet sad. Pro někoho, kdo nemá moc zkušeností s vozem, je těžké dostat přilnavost v prvním kole."

Další článek: Nejsem platící jezdec o nic víc než Alonso, říká Sirotkin

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.