Williams zatím nemá v plánu nasadit Wolffovou do tréninků

Susie Wolffová si na svoji další jízdu v aktuálním monopostu chvíli počká, v pátek před Grand Prix ji tým místo zatím neuvolní.
Williams zatím nemá v plánu nasadit Wolffovou do tréninků

Wolffová testovala s letošním vozem poslední den v Silverstonu a byla přesvědčená, že uspěla. Proto chce udělat další krok v cestě za závodní sedačkou, kterým by mohlo být jezdění ve volných trénincích.

Sama ale přiznala, že to v letošní sezóně nevypadá reálně, a vedení týmu to potvrdilo. "Není to něco, o čem bychom v tuto chvíli uvažovali," cituje šéfinženýra Williamsu Xeviho Pujolara Autosport.

"Práce, kterou jsme chtěli udělat (v testech), je jiná ve srovnání s tou, kterou děláme během závodních víkendů. Neuvažovali jsme o tom."

To ale neznamená, že by tým nebyl s představením Wolffové spokojený. "Odvedla dobrou práci," hodnotil Pujolar. "Neudělala žádnou chybu, nikdy nevyjela mimo trať a s novými pneumatikami dobře pokročila."

"Asi jí něco trochu scházelo, aby využila potenciál nových pneumatik podobně jako Dani (Juncadella). U těchto pneumatik, hlavně na střední směsi, ztratíte přilnavost, když netrefíte první nebo druhé kolo. Když se pak ve čtvrtém nebo pátém kole začnete cítit ve voze dobře, přilnavost už nemáte.

"Kdybychom měli víc nových pneumatik, výkonnost (Wolffové) by byla lepší, ale měli jsme omezený počet sad. Pro někoho, kdo nemá moc zkušeností s vozem, je těžké dostat přilnavost v prvním kole."

Další článek: Nejsem platící jezdec o nic víc než Alonso, říká Sirotkin

11:05 | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
10:59 | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz
10:53 | Další změny převodovky a další penalizace. Albon klesne o pět míst na 15. pozici.
10:48 | Závod F2 nakonec nebyl restartován. Vyhrál Kuan-jü Čou před Mazepinem a Schumacherem.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10