Williams zatím nemá v plánu nasadit Wolffovou do tréninků

Susie Wolffová si na svoji další jízdu v aktuálním monopostu chvíli počká, v pátek před Grand Prix ji tým místo zatím neuvolní.
Williams zatím nemá v plánu nasadit Wolffovou do tréninků

Wolffová testovala s letošním vozem poslední den v Silverstonu a byla přesvědčená, že uspěla. Proto chce udělat další krok v cestě za závodní sedačkou, kterým by mohlo být jezdění ve volných trénincích.

Sama ale přiznala, že to v letošní sezóně nevypadá reálně, a vedení týmu to potvrdilo. "Není to něco, o čem bychom v tuto chvíli uvažovali," cituje šéfinženýra Williamsu Xeviho Pujolara Autosport.

"Práce, kterou jsme chtěli udělat (v testech), je jiná ve srovnání s tou, kterou děláme během závodních víkendů. Neuvažovali jsme o tom."

To ale neznamená, že by tým nebyl s představením Wolffové spokojený. "Odvedla dobrou práci," hodnotil Pujolar. "Neudělala žádnou chybu, nikdy nevyjela mimo trať a s novými pneumatikami dobře pokročila."

"Asi jí něco trochu scházelo, aby využila potenciál nových pneumatik podobně jako Dani (Juncadella). U těchto pneumatik, hlavně na střední směsi, ztratíte přilnavost, když netrefíte první nebo druhé kolo. Když se pak ve čtvrtém nebo pátém kole začnete cítit ve voze dobře, přilnavost už nemáte.

"Kdybychom měli víc nových pneumatik, výkonnost (Wolffové) by byla lepší, ale měli jsme omezený počet sad. Pro někoho, kdo nemá moc zkušeností s vozem, je těžké dostat přilnavost v prvním kole."

Další článek: Nejsem platící jezdec o nic víc než Alonso, říká Sirotkin

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00