Williams vysvětlil smysl zajímavé součástky, kterou v Rakousku testuje

Během testů v Rakousku zaujaly zejména dva vozy. Force Indie testuje novou specifikaci vozu a přišla s hodně zajímavým řešením svého nového nosu. Williams pak v úterý zkoušel zajímavou součástku.
Williams vysvětlil smysl zajímavé součástky, kterou v Rakousku testuje

Zajímavý prvek před zadními koly williamsu, se kterým včera jezdila Susie Wolffová, vzbudil slušný rozruch. Po chvíli se ukázalo, že podobná komponenta je nelegální a nejedná se o nové vylepšení.

Podle Autosportu bylo smyslem prvku získávání dat o proudění vzduchu kolem zadního kola, což je jedna z oblastí, kde Williams vidí potenciál k dalšímu vývoji.

Cílem týmu z Grove je dohnat zejména Ferrari. Minimálně výsledkově se jim to daří – v posledních dvou závodech jezdci Williamsu nahradili soupeře z Ferrari na stupních vítězů, ale bylo to po zaváhání soupeřů.

„Bylo to o získávání dat pro továrnu,“ potvrdil Bottas. „Takový byl plán. Nemohu jít do podrobností, ale snažíme porozumět tomu, které oblasti auta musíme zlepšit.“

Foto: Getty Images / Andrew Hone

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Rakouska – nehoda i hon na Araie

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10