Williams vysvětlil smysl zajímavé součástky, kterou v Rakousku testuje

Během testů v Rakousku zaujaly zejména dva vozy. Force Indie testuje novou specifikaci vozu a přišla s hodně zajímavým řešením svého nového nosu. Williams pak v úterý zkoušel zajímavou součástku.
Williams vysvětlil smysl zajímavé součástky, kterou v Rakousku testuje

Zajímavý prvek před zadními koly williamsu, se kterým včera jezdila Susie Wolffová, vzbudil slušný rozruch. Po chvíli se ukázalo, že podobná komponenta je nelegální a nejedná se o nové vylepšení.

Podle Autosportu bylo smyslem prvku získávání dat o proudění vzduchu kolem zadního kola, což je jedna z oblastí, kde Williams vidí potenciál k dalšímu vývoji.

Cílem týmu z Grove je dohnat zejména Ferrari. Minimálně výsledkově se jim to daří – v posledních dvou závodech jezdci Williamsu nahradili soupeře z Ferrari na stupních vítězů, ale bylo to po zaváhání soupeřů.

„Bylo to o získávání dat pro továrnu,“ potvrdil Bottas. „Takový byl plán. Nemohu jít do podrobností, ale snažíme porozumět tomu, které oblasti auta musíme zlepšit.“

Foto: Getty Images / Andrew Hone

Další článek: Video: MiniDrivers a GP Rakouska – nehoda i hon na Araie

19:21 | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
18:47 | Racing Point představí svůj vůz 17. února.
14:10 | Vypadá to, že by nová série Drive To Survive mohla mít na Netflixu premiéru 1. března.
8:56 | Formule 1 uspořádá během prvního závodního víkendu aukci, ve které budou různé věci a zážitky (jízda v sc, setkání s jezdci, šéfy týmů apod.). Výtěžek půjde na pomoc obětem australských požárů.