Williams vyšle do Silverstonu Wolffovou, Juncadellu a Maldonada

Susie Wolffová se dočká vysněné premiéry v oficiálních testech, Williams potvrdil, že ji nechá jezdit v Silverstonu spolu s Danielem Juncadellou.
Williams vyšle do Silverstonu Wolffovou, Juncadellu a Maldonada

Testovací jezdkyně týmu z Grove a manželka šéfa motorsportu Mercedesu Wolffová chce jednou postoupit do závodní sedačky a účast v testu mladých talentů má být dalším krokem na této cestě.

"Je to pro mě fantastická příležitost, takže je teď na mně, abych se na ten den připravila co nejlépe," řekla. "Bude to velká výzva, ale nejdůležitější je odvést solidní a konzistentní práci a dát týmu dobrou zpětnou vazbu, abych dokázala, že mám úroveň, abych při takové příležitosti byla konkurenceschopná."

"Díky tomu lépe poznám, jak se vůz chová na trati a jak to odpovídá simulátoru, což pomůže také pro další vývojovou práci, kterou můžu udělat."

Wolffová už jezdila ve starším voze, v aktuálním doposud testovala jen na rovince. V Silverstonu se s ní vystřídá Daniel Juncadella, jenž v současnosti závodí v DTM, ale do loňské sezóny jezdil v monopostech.

Testování nových pneumatik Pirelli dostane na starost Pastor Maldonado.

Další článek: Nové pneumatiky rozložení sil zásadně neovlivnily, míní McLaren

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10