Williams: Výkyvy formy na různých okruzích jsou pryč

FW31 bude dobrý na každé na trati.
Jezdci Williamsu jsou přesvědčeni, že se letos nebudou opakovat nekonzistentní výkony, které podával jejich vůz loni. Letošní FW31 netrpí příliš velkou citlivostí na různé povrchy tratí, a proto se u Williamsu domnívají, že v Číně budou znovu patřit mezi nejrychlejší.

"Abych byl upřímný, tak si věříme, že budeme teď konzistentně rychlí na každém typu okruhu. To je opravdu dobře a jiné než loni. Máme dobrou platformu pro jakýkoliv okruh a vím, že budeme vpředu. Takže si myslím, že i v Šanghaji na tom budeme dobře, určitě mezi prvními osmi," uvedl Nico Rosberg.

Letošní rychlost Williamsu se zatím nejvíce projevila ve volných trénincích, Rosberg byl nejrychlejší v pěti z doposud šesti odjetých tréninků. Ze závodů si však tým odvezl zatím jen 3,5 bodu.

"Ve srovnání s loňským rokem jsme hodně pokročili a jsme téměř tam, kde bychom chtěli být. Na roštu v Melbourne jsme byli pátí, v Malajsii čtvrtí. To jsou dobré startovní pozice, z kterých se dá získat slušný počet bodů a dokonce je možné se pokusit o stupně vítězů," dodal Rosberg.

Podle Kazukiho Nakadžimy se celkově zlepšilo vyvážení vozu, proto jsou jeho výkony vyrovnanější: "Loni jsme měli trochu problémy v rychlejších zatáčkách, dokonce i v těch pomalých, když byly dlouhé. Teď to vypadá, že máme dobré vyvážení a přítlak ve vysokých rychlostech. Ani v dlouhých zatáčkách se nezdá, že bychom měli takové problémy, jako minulý rok. Takže tým odvedl velmi dobrou práci."
Další článek: Piquet, Grosjean a Khan s Renaultem F1 v ulicích Dubaje

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00